Brexit: GM wycofuje się w Wysp?

Ostatnie referendum na Wyspach Brytyjskich dotyczące wyjścia z Unii Europejskiej wzbudziło sporo zamieszania. Koncerny motoryzacyjne rozważają kilka scenariuszy, a przed szereg wysuwa się koncern General Motors.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 82 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Opel wchodzący w skład koncernu GM produkuje w Elsmere Port, na północnym zachodzie Anglii nową Astrę. Ze względu na ostatnie wydarzenia firma zastanawia się nad przeniesieniem produkcji na część kontynentalną Europy. Wszystko ze względu na wysokie cła i podatki, które zostaną narzucone na Wielką Brytanię po wyjściu z Unii. To z kolei odbije się niekorzystnie na kosztach produkcji.

Zagraniczne media spekulują, że Opel może przenieść produkcję z wielkiej Brytanii do Polski albo Niemiec. Nie nastąpi to jednak szybko, o ile w ogóle. Najpewniej wydarzy się to dopiero w okolicach 2021 roku. Wtedy planowany jest debiut kolejnej generacji modelu Astra.

Do tego czasu wszystko będzie działać na starych zasadach. Wyniki referendum przeprowadzonego na Wyspach Brytyjskich nie przesądziły o losie tego kraju i wyjściu z Unii Europejskiej. Teraz piłeczka leży po stronie polityków.

Zobacz także:
REKLAMA