Brytyjska legenda TVR powraca

Początek historii marki TVR datowany jest na końcówkę lat 40. ubiegłego wieku, kiedy to Trevor Wilkinson zbudował lekki samochód napędzany silnikiem Forda. W czasach nowożytnych marka kilkukrotnie zmieniała właściciela. Teraz czas na powrót po latach i nowy model, który ma powstać przy współpracy z Gordonem Murray'em i brytyjskim producentem silników, firmą Cosworth.

TVR V8

Nowy model TVR ma zadebiutować w 2018 i co najciekawsze - już wyprzedano wszystkie egzemplarze. Takie informacje docierają z Wysp Brytyjskich. Produkcja została zaplanowana na 250 egzemplarzy. W czerwcu zaczęto przyjmować zamówienia, a już pod koniec sierpnia, dyrektor marki TVR, John Chasey ogłosił w wywiadzie udzielonym serwisowi AutoExpress, że nowy model został wyprzedany.

REKLAMA

Wielce prawdopodobne, że TVR postanowi zwiększyć produkcję modelu. Nowy TVR dostanie podwozie, monocoque wykonany w całości z włókna węglowego. Za ten element będzie odpowiedzialny legendarny inżynier i projektant Gordon Murray wraz ze swoim zespołem. Jest jednak jedno "ale". Ten element będzie dostępny jako dodatkowo płatny.

Pod skorupą karoserii TVR zamontuje silnik V8 opracowany i wyprodukowany przez Coswortha. Moc jednostki ma wynosić ok 500 KM. I tu kolejna ciekawostka, bo jest szansa, że pojawi się kilka wersji nowego TVR - drogowa, przygotowana do zabawy na torze oraz z myślą o rywalizacji w 24h wyścigu Le Mans.

Jednostka napędowa Coswortha już przeszła pierwsze testy na hamowani i jeśli wierzyć prezesowi marki TVR, to osiągi są bardzo obiecujące. Les Edgar przed świętami wystosował oficjalny, otwarty list do fanów marki, w którym zdradził większość znanych nam szczegółów wraz z zdjęciem zapowiadającym nowy model.

Więcej szczegółów na temat nowego TVR V8 dostaniemy w pierwszym kwartale 2016 roku. Wtedy to poznamy końcowy projekt auta, design oraz szczegóły techniczne. My czekamy z niecierpliwością, gdyż nowy TVR zapowiada się na bardzo ciekawy projekt, któremu mocno kibicujemy.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA