Brytyjskie MG nie umarło: Model MG6 już w przyszłym miesiącu

Choć cześć z nas pewnie spisała tego brytyjskiego producenta na straty, to ten ma się nieźle. W ubiegłbym roku była to najszybciej rozwijająca się marka samochodowa w Wielkiej Brytanii. Teraz wypuszcza odświeżony model – MG MG6.

MG6
MG6

Ponieważ w naszym kraju nie ma aktualnie oficjalnej sieci dealerskiej marki MG, to trudno uznać te doniesienia za niebywale istotne. Jest w nich jednak coś ciekawego, bo przecież okazuje się, że ta zapomniana przez świat marka wciąż produkuje samochody i podobno całkiem nieźle sobie radzi.

REKLAMA

Dowodem na to niech będzie zaplanowana na przyszły miesiąc prezentacja odświeżonego modelu MG6, który produkowany jest już od 2011 roku. Brytyjczycy, u których wciąż otwierają się nowe przedstawicielstwa marki MG, zapewne ucieszą się ze zmodernizowanego silnika 1,9 DTi-Tech charakteryzującego się teraz niższą emisją CO2 i poprawionymi osiągami. Niewiadomo, czy konstruktorzy postanowili wprowadzić zmiany w zawieszeniu auta, które w ubiegłym roku zdobyło tytuł najlepiej prowadzącego się auta w plebiscycie Auto Express Driver Power Awards.

Poza oczywistymi zmianami w wyglądzie karoserii, modernizacji ma tez zostać poddane wnętrze auta. Nie poprawi się tylko jakość materiałów, ale jak zapowiadają ludzie z MG, ich poprawiony MG6 ma oferować najlepsze wyposażenie w swojej klasie.

Jeśli wierzyć Brytyjczkom, to będzie coś więcej niż tylko facelifting. Podkreślają oni, że auto bardzo różni się od oryginału z 2011 roku. Skoro nowe MG jest tak dobre, jak twierdzą ludzie na wyspach, to może wkrótce doczekamy się ekspansji producenta na inne europejskie rynki i zobaczymy MG MG6 na naszych, polskich drogach. 

  • Tagi:
  • MG

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA