Bugatti Chiron – będą specjalne wersje?

Francuski hipersamochód sprzedaje się bardzo dobrze. Jednak wielu klientów zastanawia się, czy za jakiś czas nie pojawią się specjalne, limitowane wersje modelu Chiron. Producent póki co rozwiewa wątpliwości.

Przez pierwsze sześć miesięcy od ogłoszenia sprzedaży, Bugatti znalazło ponad 200 klientów na model Chiron. Zakładana produkcja tego samochodu to 500 egzemplarzy. Póki zainteresowanie jest duże, producent nie zamierza wprowadzać na rynek specjalnych wersji, tak jak to miało miejsce w przypadku Veyrona.

Potwierdził to jeden z przedstawicieli marki podczas rozmowy z zagranicznymi dziennikarzami. Powiedział, że to jeszcze nie jest czas na wprowadzanie specjalnych wersji kolorystycznych czy innych specjalnych wersji. Sprawdziły się w przypadku poprzednika, ale na razie nie ma zapotrzebowania na takie samochody. Jednym słowem, w fabryce mają co robić. Klienci, którzy zamówią samochód mogą czekać nawet trzy lata na dostawę.

Nakład Veyrona wynosił 450 egzemplarzy, ale producent potrzebował aż dziesięciu lat żeby sprzedać wszystkie. W przypadku nowego modelu sprzedaż idzie dużo łatwiej, mimo że samochód nie zagościł na dobre na drogach, a jego osiągi większość ludzi zna tylko z papieru. Wielu majętnych klientów nie przeraża również cena, która zaczyna się od 2,6 mln dolarów, czyli w przeliczeniu jakieś 11 mln złotych.

Auto jest wyposażone w silnik W16 o pojemności ośmiu litrów. Potężna jednostka generuje maksymalną moc 1500 KM, a szczytowy moment obrotowy wynosi 1600 Nm. Całość jest przekazywana na wszystkie koła za pomocą siedmiobiegowej skrzyni dwusprzęgłowej. To powinno wystarczyć żeby rozpędzić ten ultra luksusowy bolid od 0 do 100 km/h w mniej niż 2,5 sekundy. Prędkość maksymalna modelu Chiron wynosi 450 km/h, ale licznik wyskalowano do 500 km/h.

Zobacz także:
REKLAMA