Bugatti Chiron – już u pierwszych klientów

Najmocniejszy, najdroższy, najszybszy – pewnie jeszcze kilka tych „naj” by się znalazło. Bugatti zaczyna dostawy do pierwszych klientów, którzy zdecydowali się na Chirona.

Bugatti Chiron
Bugatti Chiron

Cena Bugatti Chirona to, bagatela, 2,4 miliona euro. W ramach kampanii reklamowej auta wystąpił nawet Christiano Ronaldo, który za kółkiem Chirona (wideo poniżej) na ulicach Madrytu wybrał się na jazdę testową. 

REKLAMA

Bugatti Chiron produkowany jest w miejscowości Molsheim we Francji w super-nowoczesnej fabryce (część, w której powstaje Chiron Bugatti nazywa swoim atelier). W tym miejscu powstało też wszystkie 450 Veyronów w ciągu ostatnich 10 lat życia modelu. W 2017 r. Bugatti zamierza dostarczyć do klientów nie więcej niż 70 Chironów, przy czym zakładana liczba to 65. 

Pierwsze trzy egzemplarze tego arcy-ekskluzywnego auta trafiły, tu zaskoczenia nie ma, na Bliski Wschód oraz do Europy. Wcześniej zbudowane egzemplarze (m.in., który był wystawiony na salonie genewskim w 2016 r. oraz model koncepcyjny) trafiły do miłośnika marki z Arabii Saudyjskiej. Prawdopodobnie jeden egzemplarz zostanie też pokazany w Genewie w tym roku. 

 Każda sztuka Chirona budowana jest przez 50 specjalistów. Wg Bugatti chęć posiadania Chirona (podpartą rzecz jasna odpowiednim budżetem) wyraziło już 220 osób, Oznacza to więc, że jeśli teraz chcielibyśmy zamówić jednego przyjdzie nam na niego czekać co najmniej trzy lata. 

Klienci podczas składania zamówienia nie mają łatwo. Muszą bowiem wybierać spośród 30 opcji kontrastowych przeszyć, 18 różnych dywaników czy 11 kolorów pasów bezpieczeństwa. Dopiero potem rozpoczyna się proces produkcji, który trwa około sześciu miesięcy. Salony Bugatti powstały w ostatnim czasie m.in. w Monte Carlo, Monachium czy Tokio. 

Przypomnijmy, że Chiron napędzany jest przez 16-cylindrowy silnik (dwa razy V8), który osiąga 1500 KM. Przyspieszenie Chirona do setki trwa wg danych fabrycznych 2,5 s, od 0 do 200 km/h 6,5 s a od 0 do 300 km/h 13,6 s. Prędkość maksymalna Bugatti Chirona to 420 km/h.  

Zobacz także:
REKLAMA