Bugatti Chiron już w Genewie. Znamy jego cenę

Bugatti ma nadzieję, że Chiron sprzeda się szybciej niż jak to było w przypadku Veyrona. W 10 lat sprzedano 450 sztuk. Czy droższy i mocniejszy Chiron da radę?

Bugatti Chiron
fot. hungry_penguin

Po zakończeniu produkcji najszybszego, produkcyjnego auta świata, czas na następcę. Bugatti Chiron nie będzie rewolucją w stosunku do Veyrona (po co poprawiać to, co dobre). Mimo że z nową nazwą, możemy tu mówić o mocnym liftingu i modyfikacji dobrze znanego Veyrona.

REKLAMA

Jednak to nie oznacza, że będzie nudno. O nie. Bugatti potwierdziło, że Chiron będzie wyposażony w napęd hybrydowy. Ulepszona jednostka 8.0 W16 z czterema turbinami otrzyma też prawdopodobnie e-turbo. Szacunkowa moc to ok. 1500 KM. Auto ma pobić rekord Veyrona (431,072 km/h) osiągając ponad 450 km/h! Pierwsza setka ma pojawić się po czasie nieco ponad dwóch sekund. Strach się bać...

Spodziewana produkcja to ok. 500 sztuk. Bugatti chce tym razem szybciej sprzedać swoje pojazdy. 450 Veyronów sprzedano w czasie 10 lat. I wszystko wskazuje na to, że spełnią swoje oczekiwania, bowiem "dwuczłonowa liczba klientów" już wpłaciła zaliczkę!

Na początku pojawi się coupe, później prawdopodobnie wersja odkryta i niezliczona ilość edycji specjalnych. Bugatti Chiron jest wyceniony na astronomiczne 2,2 mln euro! To o połowę więcej niż Veyron. Auto ma pojawić się już na targach motoryzacyjnych w Genewie w 2016 roku.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA