Bugatti Chiron - oficjalna zapowiedź

Bugatti Chiron będzie następcą potężnego Veyrona, choć jego nazwa nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona. Teraz do sieci wyciekł oficjalny konspekt nowego modelu.

Zapowiedź Bugatti Chirona

Już wiemy, kiedy możemy spodziewać się premiery Bugatti Chirona. Atmosferę w sieci podgrzał konspekt, który marka z Molsheim rozesłała do indywidualnych klientów, którzy prawdopodobnie wyrazili zainteresowanie nowym modelem. Przypomnijmy, że do Bugatti wpłynęło już 120 takich próśb.

Na podstawie załączonego zdjęcia niewiele możemy powiedzieć o stylistyce. Możemy jedynie spekulować o wyglądzie auta zbliżonym do konceptu, pokazanego we Frankfurcie.

Przypomnijmy, że Chirona będzie napędzała udoskonalona jednostka z modelu Veyron. Pod maską znajdziemy więc 8-litrowe W16 o mocy ok. 1500 KM i 1500 Nm. Dzięki ultraszybkiej skrzyni DSG nowe Bugatti będzie w stanie osiągnąć 100 km/h w czasie ok. 2,3 s. Sprint do 300 km/h ma zająć ok. 15 s. Chodzą plotki, że Bugatti chce sięgnąć po kolejny rekord prędkości i Chironem rozpędzić się do magicznej granicy 500 km/h. Czy im się uda?

Zobacz również:
REKLAMA