Bugatti Chiron sprzedaje się jak ciepłe bułeczki

Następca Veyrona jeszcze dobrze nie rozgościł się na ulicach, a już Bugtti może mówić o dużym sukcesie. Od debiutu hiperauta sprzedano prawie połowę Chironów.

Bugatti
Bugatti Chiron

Serwis GT Spirit poinformował, że w ciągu 9 miesięcy, które minęły od debiutu Chirona na targach w Genewie sprzedano już 220 egzemplarzy tego auta. Co ciekawsze prezes Bugatti, Wolfgang Durheimer zdradził, że jak na razie tylko jedno auto zostało dostarczone do klienta. Tym szczęśliwcem jest kolekcjoner z Arabii Saudyjskiej. Tajemniczy klient kupił także koncepcyjny Bugatti Vision Gran Turismo.

Zainteresowanie Chironem jest tak duże, że Bugatti postanowiło zwiększyć roczną produkcję auta do 65 sztuk, które zostaną zbudowane w 2017 roku. Nowe samochody najpierw odbiorą klienci, którzy już posiadają Veyrona, a także inne samochody marki Bugatti. Więc jeśli jesteś nowym klientem francuskiej marki, to niestety swoje będziesz musiał odczekać.

I czas na prostą matematykę. Jeśli dziś pójdziesz do Bugatti i zamówisz Chirona to będziesz na niego czekał ponad 3 lata! Czyli swój wymarzony egzemplarz odbierzesz najwcześniej na początku 2020 roku!

W przyszłości mogą pojawić się także wersje specjalne Chirona oraz wariant najmocniejszy, czyli Super Sport. Sam Wolfgang Durheimer zaznacza jednak istotną rzecz. Zanim te auta pojawią się w ofercie, to celem nadrzędnym dla Bugatti jest bezproblemowe dostarczenie już zamówionych samochodów dla klientów. A to będzie długi i złożony proces, bo wychodzi na to, że w przyszłym roku miesięcznie tylko kilka osób otrzyma swoje samochody.

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA