Bugatti Chiron - w 2018 roku kolejna wersja hiperauta

Chiron to prawdopodobnie następca Veyrona, który na rynku ma zadebiutować w już w przyszłym roku. Dwa lata później producent z Molsheim wprowadzi do seryjnej produkcji kolejną wersją, którą docenią mieszkańcy nadmorskich kurortów. Mamy nowe informacje w sprawie następcy Veyrona.

Bugatti Gran Turismo Concept

W 2018 roku do Bugatti Chiron dołączy wersja z otwartym dachem, ale w formie Targa. Według serwisu Autovisie, samochód będzie wyposażony w zdejmowane panele dachowe, wykonane z włókna węglowego. Wersja targa, tak jak i coupe ma być zasilana przez 8-litrowy silnik W16, który będzie wspierany przez cztery turbosprężarki. Następca Veyrona ma charakteryzować się mocą 1 500 KM (ok. 1 500 Nm).

REKLAMA

Nie potwierdzone informacje mówią, że Bugatti zbuduje tylko 500 egzemplarzy następcy Veyrona. Jeśli targa faktycznie trafi do sprzedaży, to będzie to jeszcze bardziej limitowana wersja do 100-150 sztuk. Podobno do Bugatti wpłynęło już 120 wniosków o chęć zakupu nowego modelu.

Cena jaką klienci będą musieli zapłacić za Bugatti Chrion będzie oscylowała wokół kwoty 2,2-2,5 mln euro. Pierwsze egzemplarze do rąk właścicieli powinny trafić na początku 2017 roku.

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA