[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Bugatti Chiron z miliona klocków Lego

Bugatti Chiron z klocków Lego? To już było! Ale nie w takiej – nomen omen – skali. Model o rozmiarach oryginalnego Chirona wyjechał właśnie na tor i pomknął nim z zawrotną prędkością 20 km/h. Zobaczcie to cudo!

Bugatti Chiron z klocków Lego Bugatti Chiron z klocków Lego

Klocki Lego od kilkudziesięciu lat bawią kolejne pokolenia – w tym także, a czasem przede wszystkim, dorosłych. Sam jestem AFOL-em, czyli „dorosłym fanem Lego” i doskonale rozumiem tę radość ze składania kolejnych zestawów. Czasem kupowanych pod pretekstem prezentu dla dziecka…

Nie tak dawno temu pisałem o zestawie Lego, składającym się z niemal 3600 klocków. Po jego złożeniu otrzymujemy piękny model Bugatti Chirona, który ma ponad pół metra długości, ruchomy silnik, a nawet kluczyk do odblokowania wyższej prędkości maksymalnej.

Teraz jednak inżynierowie z Lego poszli dalej. I to nie o krok, a o cały tysiąc kroków. Poświęcając 13,5 tys. godzin i zużywając ponad milion elementów, niemal doskonale odwzorowali najsłynniejszy hipersamochód świata, jakim jest Bugatti Chiron właśnie.

REKLAMA

REKLAMA

Całość waży 1,5 tony. Zachowuje wielkość, kształt i proporcje oryginału. Jest tu zaledwie kilka elementów, niebędących produktami Lego – koła od Bugatti, stalowa klatka bezpieczeństwa czy łańcuch napędzający silniki.

Tak, silniki. Bo samochód potrafi jeździć. Daleko mu do prędkości 420 km/h, osiąganej przez 1500-konny oryginał. Ale i tak jest to imponujące. Inżynierowie Lego użyli łącznie 2 304 elektrycznych silniczków Lego Technics, zasilając je z baterii umieszczonych z przodu pojazdu.

Całkowita moc układu nie jest imponująca na tle prawdziwego Chirona, ale 5,3 konia mechanicznego oraz 92 niutonometry momentu obrotowego wystarczą, by rozpędzić 1,5-tonowego Chirona z klocków do prędkości nawet 30 km/h. Podczas dotychczasowych prób uzyskano około 20 km/h.

REKLAMA

Co ciekawe, za sterami podczas jazdy próbnej na niemieckich torze Ehra Lessien koło Wolfsburga zasiadł nie kto inny, jak sam Andy Wallace, kierowca testowy Bugatti, który jest odpowiedzialny za strojenie spalinowego Bugatti Chirona.

I to jest właśnie najpiękniejsze w pracownikach Lego. Ich nieokiełznana fantazja i pomysły, które pozornie wydają się nie do zrealizowania. A teraz popatrzcie na galerię zdjęć tego imponującego dzieła. Zwróćcie uwagę na wszystkie detale nadwozia, a także wykończenie wnętrza, w którym podróżować mogą dwie osoby!

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij