REKLAMA

Bugatti La Voiture Noire dla Cristiano Ronaldo?

Bugatti La Voiture Noir kosztuje 19 mln euro i powstał na zamówienie anonimowego kolekcjonera. Okazuje się, że może nim być Cristiano Ronaldo.

Bugatti La Voiture Noire Materiały prasowe
Bugatti La Voiture Noire

W Genewie Bugatti zaprezentowało najdroższe auto świata – wyjątkowy model La Voiture Noire, oparty na modelu Chiron. La Voiture Noir to współczesne wcielenie i hołd dla legendarnego Bugatti Type 57 SC Atlantic.

REKLAMA

Samochód jest jednym, jedynym egzemplarzem, jaki powstał, choć tak naprawdę jego właściciel będzie się nim mógł w pełni cieszyć około roku 2021, bo do tego czasu mają zostać zakończone wszystkie prace.

Ciekawostką jest, że pokazany w Genewie pojazd napędzany był roboczo zestawem silników elektrycznych, potrzebnych do przemieszczania auta między stoiskiem a lawetą, która go tam przywiozła. Jak przyznają przedstawiciele Bugatti, zupełnie niegotowy jest jeszcze projekt wnętrza.

Ostatecznie pod ekstrawagancką czarną skorupą nadwozia znajdzie się nic innego, jak podzespoły Bugatti Chirona, z jego 1500-konnym, 8-litrowym silnikiem W16, dysponującym maksymalnym momentem obrotowym 1600 Nm. Dla przypomnienia, model Atlantic sprzed lat napędzany był długą, rzędową "ósemką" o pojemności 3,3 litra, generującą moc 210 KM.

Zobacz także: Bugatti Continental GT Number 9 - hołd dla legendy

REKLAMA

REKLAMA

Bugatti La Voiture Noire Materiały prasowe
Bugatti La Voiture Noire

Wróćmy jednak do tajemniczego właściciela Bugatti La Voiture Noir. W czasie prezentacji modelu chodziły słuchy, że szczęśliwym posiadaczem „Czarnego Samochodu” Bugatti został nie kto inny, jak Ferdinand Piech we własnej osobie. Ponoć były szef Grupy Volkswagena i potomek wielkich legend świata motoryzacji dodał go do swojej bardzo bogatej superkolekcji.

Teraz jednak hiszpański dziennik Marca sugeruje, że Bugatti La Voiture Noir należy do innego, bardzo zamożnego kolekcjonera super- i hipersamochodów, który w swoim garażu ma już Bugatti Chirona, Veyrona Grand Sport i wiele innych aut. Mowa o Cristiano Ronaldo.

Portugalczyk, grający obecnie w Juventusie Turyn, nie ma problemu, żeby wyłożyć na samochód powyższą kwotę. Według magazynu Forbes jego roczny dochód z samej gry w piłkę to około 20 milionów euro, co oznacza, że dziennie na konto Ronaldo wpada z tego tytułu niemal 55 tys. euro.

Doliczając do tego kontrakty reklamowe, kwotę można dodatkowo pomnożyć przez pięć. Co więcej, zakup jedynego na świecie, wyjątkowego egzemplarza hipersamochodu jest świetną lokatą kapitału.

Zobacz także: Pininfarina Battista - niezwykłe superauto

REKLAMA

Bugatti La Voiture Noire Materiały prasowe
Bugatti La Voiture Noire

Bugatti La Voiture Noire - potomek legendy

Bugatti Type 57 SC Atlantic powstał w zaledwie czterech egzemplarzach, z czego przetrwały jedynie trzy, osiągając niebotyczne sumy na aukcjach. Jeden Atlantic zaginął natomiast podczas II wojny światowej i słuch o nim zaginął. A trzeba dodać, że za budową modelu Atlantic stał sam syn założyciela marki Ettore Bugattiego – Jean Bugatti.

Legendarny samochód doczekał się współczesnego wcielenia, które ma być hołdem dla jego twórcy oraz dla samego auta. Nazywa się Bugatti La Voiture Noir, czyli po prostu... Bugatti Czarny Samochód.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA