Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport – już oficjalnie

Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Roadster

Chodzi oczywiście o moc pojazdu, która pozostała niezmieniona. Najwięcej nowości kryje się w strukturze samego Veyrona. Kabina auta wykonana jest z włókien węglowych, karoseria została wzmocniona i dostosowana do auta typu kabrio.

Zmiany stylistyczne to większa przednia szyba, nowo zaprojektowane światła LED i felgi aluminiowe stylizowane na podkowę.

Veyron Grand Sport ma usuwalny dach wykonany z polikarbonu. W sytuacjach awaryjnych jest jeszcze coś ekstra: soft top, który w razie gwałtownego deszczu może z powodzeniem zastępować zwykły dach. Według Bugatti wynalazek ten może być "przechowywany w bagażniku jak zwykły parasol".

Grand Sport w kwestii osiągów potrafi niewiele mniej niż odmiana coupe. Przy zamkniętym dachu może pojechać maksymalnie 406 km/h. Z chmurami nad głową da się rozpędzić nawet do 349 km/h, w przypadku gdy korzystamy z soft topu prędkość ograniczona została do 130 km/h.

Nowy Veyron ma na pokładzie kamerę cofania z 2,7 calowym monitorem zintegrowanym z lusterkiem wstecznym, a także system audio Puccini, przygotowanym specjalnie do aut, w których dach jest usuwalny.

Powstanie 150 egzemplarzy tej specjalnej wersji Veyrona, z czego pierwsze 40 przeznaczonych zostanie dla stałych klientów marki. Wszystkie auta są produkowane ręcznie.

 Źródło: carscoop

Zobacz także:
REKLAMA