Bugatti Veyron 16.4 – nowy rekord Guinessa

Bugatti, Veyron, 16.4, Super Sport, rekord prędkości, rekord Guinessa
Bugatti Veyron 16.4 Super Sport

Veyron 16.4 Super Sport z karoserią z włókna węglowego napędzany jest 16-cylindrowym, turbodoładowanym silnikiem o mocy 1200 KM, czyli o 199 KM więcej niż jego "zwykły" odpowiednik.

W ostatni weekend inżynierowie Bugatti zabrali jeden egzemplarz serii na tor w Ehra-Lessien, niedaleko Wolfsburga. Tam udało im się rozpędzić auto do 434 km/h, czyli o 27 km/h szybciej niż "zwykłą" odmianę Veyrona! Jednak egzemplarze, które trafią do sprzedaży ze względów bezpieczeństwa będą miały ograniczoną prędkość maksymalną - przestaną przyspieszać przy 415 km/h.

Zmiany w wersji Super Sport objęły instalację czterech większych turbosprężarek i większego intercoolera, dzięki którym moc wzrosła do 1200 KM, a moment obrotowy do niewyobrażalnych 1500 Nm! Nie wyobrażamy sobie jak przyspiesza tak przygotowane auto, a producent nie podał tej informacji. 1000-konny Veyron 16.4 przyspiesza do setki w 2,2 sekundy, ten jest pewnie jeszcze szybszy.

Aby otrzymać tytuł najszybszego, produkcyjnego auta świata, Bugatti zbuduje pięć pierwszych aut w identycznej specyfikacji, jak weekendowy rekordzista. Te auta pozostaną własnością firmy. Do sprzedaży trafią kolejne - z ogranicznikiem prędkości maksymalnej. Więcej szczegółów na temat tej serii podane zostanie w połowie sierpnia.

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA