Bugatti Veyron będzie mieć następcę

Bugatti, Veyron
Bugatti Renaissance

Brytyjski Auto Express informuje, że nowa generacja Veyrona będzie rozpędzać się do prędkości 434 km/h - czyli takiej, do jakiej udało się rozpędzić Veyrona 16.4 Super Sport - auto, które Księga Rekordów Guinnessa uważa za najszybszy seryjnie produkowany samochód na świecie. 16.4 Super Sport w takiej konfiguracji nie trafia do klientów - jedyne pięć aut zdolnych do osiągnięcia rekordowej prędkości pozostaje własnością firmy. Następca już będzie to potrafił i ta wiadomość zapewne ucieszy potencjalnych klientów.

REKLAMA

Jak będzie wyglądał nowy model - tego producent nie zdradza. Mamy jednak nadzieję, że projektanci nie będą szczególnie inspirować się prezentowaną w galerii obok wizją Kanadyjczyka Johna Marka Vincente, który nazwał swoje dzieło "Bugatti Renaissance".

Za przyspieszenie do setki w 2,5 sekundy i osiągnięcie wspomnianej prędkości maksymalnej w nowym modelu będzie odpowiadać ten sam silnik co w obecnym - ośmiolitrowe W16 wspierane przez cztery turbosprężarki. Moc - jak w obecnym Super Sporcie - 1200 KM.

Auto pojawi się na rynku w 2013 roku i kosztować będzie ponad 1,2 miliona euro.

zobacz galerię

Zobacz także:
REKLAMA