[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Bugatti wyprodukowało 70 egzemplarzy Chirona

Bugatti Chiron to hipersamochód limitowany do zaledwie 500 egzemplarzy. Do tej pory producentowi udało się przekazać klientom 70 samochodów.

Bugatti Chiron Bugatti Chiron

Bugatti zaprezentowało model Chiron po raz pierwszy na salonie samochodowym w Genewie w 2016 roku. Produkcja w zakładach we francuskim Molsheim ruszyła pół roku później, jesienią. Z kolei pierwsze zmontowane egzemplarze zaczęły docierać do klientów w marcu tego roku.

Choć wydaje się to liczbą bardzo niewielką, to tych 70 wyprodukowanych egzemplarzy oznacza realizację planu, jaki założył sobie producent na koniec 2017 roku. Zostało jeszcze 430 sztuk. Podkreślić należy fakt, że Chiron montowany jest ręcznie.

REKLAMA

REKLAMA

Bugatti Chiron Bugatti Chiron

Z informacji docierających z Bugatti wiadomo, że obecnie samochód zamówiło w sumie 300 zamożnych osób z całego świata. To z kolei oznacza, że 230 bogaczy wciąż niecierpliwie czeka na dostarczenie swojego spersonalizowanego samochodu, a to potrwać może kolejne trzy lata, w przypadku tych z końca kolejki.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, 1500-konny, napędzany silnikiem W16 z czterema turbosprężarkami Bugatti Chiron powstanie w liczbie 500 egzemplarzy - o 50 więcej niż w przypadku poprzednika - Bugatti Veyrona.

REKLAMA

Bugatti Chiron Bugatti Chiron

Veyron produkowany był przez 10 lat, ale wygląda na to, że jego następca nie będzie potrzebować aż tyle czasu na znalezienie pół tysiąca klientów.

Jak wygląda kwestia zamówień? Z informacji producenta wiemy, że 43 proc. klientów pochodzi z Europy, kolejnych 26 proc. zamówień to USA i Kanada, 23 proc. Bliski Wschód, a pozostałe 8 proc. zamówień spłynęło z Azji.

REKLAMA

REKLAMA

Bugatti Chiron Bugatti Chiron

Co ciekawe, 47 egzemplarzy spośród 70 wyprodukowanych do tej pory zostało niedawno przywołanych do serwisu w ramach akcji naprawczej związanej z wadliwą konstrukcją łączników fotela. Jak widać, nawet pieczołowicie montowanych i dopieszczonych hipersamochodów nie omijają usterki.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij