Buick LaCrosse – Insignia w przebraniu?

Buick LaCrosse 2010
Buick LaCrosse 2010

LaCrosse powstał na światowej płycie podłogowej General Motors przeznaczone dla średniej wielkości sedanów. Tym, co wyróżnia sylwetkę Buicka, oprócz elegancji, jest nadwozie o rozmiar większe od Insigni.

Auto w podstawowych wersjach posiada napęd na przednie koła, natomiast opcjonalnie dostępny będzie także napęd na obie osie. Pod maską LaCrosse zawitają same mocne jednostki napędowe.

Podstawowa to trzylitrowa V-szóstka o mocy 255  koni mechanicznych, wyposażona w układ zmiennych faz rozrządu i bezpośredni wtrysk paliwa. To taki sam silnik, jaki znajdzie się między przednimi kołami najnowszego Cadillaca SRX-a.

Także druga jednostka napędowa znana jest z Cadillaca, ale tym razem z CTS-a. To 3,6-litrowe V6 o mocy zmniejszonej z 313 do 280 koni mechanicznych. Obie jednostki napędowe współpracują z sześciobiegowymi automatycznymi skrzyniami biegów.

 LaCrosse ma mieć bardzo bogate wyposażenie seryjne w postaci m.in. nawigacji satelitarnej, zestawu audio z łączem USB oraz odtwarzacza DVD z ekranami dla pasażerów podróżujących na tylnej kanapie.

Podobno najnowszy Buick ma się prowadzić o wiele lepiej niż poprzednik, który był zbyt mocno nastawiony na komfort jazdy, dlatego zdarzało mu się mocno bujać pasażerami. Kabina LaCrosse'a ma być natomiast świetnie wyciszona.

Ceny nowego Buicka LaCrosse będą rozpoczynać się od 25 640 dolarów.

Źródło: Buick

 

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA