Były prezes Volkswagen Group Ferdinand Piech i jego Porsche 918

Mijają dwa tygodnie od rezygnacji Ferdinanda Piecha z posady prezesa rady nadzorczej grupy Volkswagena. Wszystko wskazuje na to, że nie stracił pasji do samochodów. Oto jego Porsche 918. 

fot. worldcarfans.com
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 239 470 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Dwa tygodnie temu świat obiegła informacja o tym, że dotychczasowy prezes rady nadzorczej grupy Volkswagena rezygnuje ze swojej posady. Utrata jednego z najważniejszych stanowisk w motoryzacyjnym świecie nie zabiła w nim zamiłowania do aut, i to nie tylko tych masowych, co widzimy na załączonym zdjęciu. Przyłapany czarny hipersamochód to nic innego jak Porsche 918. Nie jest to jednak standardowy egzemplarz tego modelu, którego kilka sztuk mieliśmy już okazję widzieć.

REKLAMA

To, co odróżnia Porsche 918 byłego prezesa rady nadzorczej grupy Volkswagena to charakterystyczny wzór jego malowania. Karoseria hybrydowego hipercara pomalowana została na kolor czarny i urozmaicona pomarańczowymi wstawkami w przednim zderzaku, dyfuzorze oraz na progach. Kolor pomarańczowy zawitał również na alufelgach, na których stoi niemiecki bolid. Największą różnicą w stosunku do innych 918 jest fakt, iż ta, prowadzona przez Piecha ma stały dach, a nie zdejmowany, jak ma to miejsce w standardowym modelu. Jest to jedyny taki egzemplarz na całym świecie. 

Ponadto, mówi się, że Ferdinand Piech jest właścicielem innego, nie mniej egzotycznego auta, a konkretnie dwóch jego egzemplarzy. Które to auto? To najszybsze – Bugatti Veyron.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA