C-klasa Coupe – premiera

Mercedes C-klasa Coupe
Mercedes C-klasa Coupe
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 166 600 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Dwudrzwiowa wersja zajmie w gamie niemieckiej marki miejsce modeli CLK i CLC Sportscoupe. Będzie to najmniejsze coupe Mercedesa, przygotowane do konfrontacji z serią 3 BMW i modelem A5 Audi.

REKLAMA

Stylistycznie przód auta nie różni się w żaden sposób od tego, który niedawno oglądaliśmy w odświeżonym sedanie i kombi. Zmiany zaczynają się trochę dalej - przednia szyba jest bardziej pochylona, bardziej obły jest dach, przeprojektowano cały tył auta. Kabina na pierwszy rzut oka jest urządzona podobnie jak w sedanie, z tym, że z tyłu zaplanowano miejsca tylko dla dwóch osób, a z przodu znajdziemy sportowe fotele.

Pod maską C-klasa Coupe nie odstaje od rodziny. W ofercie pojawi się początkowo z trzema silnikami benzynowymi i dwoma wysokoprężnymi, wszystkie będą wyposażone w bezpośredni wtrysk i system ECO start/stop. Można więc wybrać wersję C180 z 1,8-litrowym silnikiem o mocy 156 KM, C220 z tym samym silnikiem wzmocnionym do 204 KM lub 3,5-litrowe V6 o mocy 306 KM (C350). W gamie diesli do wyboru będzie C220 CDI o mocy 170 KM, oraz C250 CDI o mocy 204 KM. Słabszy z nich ma zużywać średnio zaledwie 4,4 litra oleju napędowego na 100 km.

Trwają prace nad mocniejszą wersją, która będzie miała za zadanie stanąć na drodze BMW M3. Tam pod maską prawdopodobnie znajdzie się 6,2-litrowe V8, znane z modelu C 63 AMG.

Nowe coupe Mercedesa będzie można zobaczyć w marcu w Genewie, a niedługo potem wjedzie do salonów.

zobacz galerię

Zobacz także:
REKLAMA