Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

CIemna strona targów w Detroit

Strajk pod halą Cobo Strajk pod halą Cobo

Amerykański przemysł motoryzacyjny jest w naprawdę złej kondycji. Wprawdzie Chrysler i General Motors otrzymały pożyczkę od rządu, dzięki czemu utrzymały płynność finansową, to jednak ich najbliższy los jest niepewny.

Z powodu kryzysu amerykańskie firmy zamykają swoje fabryki i zwalniają tysiące ludzi. Stąd też pod halą, gdzie odbywają się targi w Detroit trwa demonstracja miejscowych związków zawodowych, a dominujące hasło brzmi: "jeśli nie straciłeś pracy, to kupuj dalej zagraniczne samochody".

Według specjalisty, analityka branżowego - Yen Chena z Center for Automotive Research - Chrysler nie przetrwa najbliższych kilku miesięcy i zostanie rozsprzedany. Według niego, jedyną wartą uwagi marką jest Jeep, natomiast na Chryslera ostrzy sobie pazury Nissan!

Źródło: informacja własna

 

zobacz galerię

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Kryzys uwidocznił tylko to co wiadome było od dawna : to związki zawodowe wykańczają koncerny - te same związki które teraz protestują .
  ~AMiS Fan:), 2009-01-12 10:44:32
 • avatar
  zgłoś
  Detroit Auto Show w tym roku wygląda bardzo ubogo. Premier z prawdziwego zdarzenia jest tak naprawdę niewiele, dominuje natomiast temat kryzysu, czego wyrazem jest demonstracja pod halą Cobo.
  auto motor i sport, 2009-01-11 20:57:27
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij