CR-Z od Mugena – z turbiną pod maską

Honda CR-Z Mugen
Honda CR-Z Mugen
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 93 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

CR-Z sportowy wygląd miał od początku, ale czy to miano pasowało do jego osiągów - można by dyskutować. Jest jednak nadzieja - Honda przy współpracy z firmą Mugen buduje mocniejszą wersję modelu i planuje zaprezentować ją podczas lipcowego Festival of Speed na torze Goodwood. Już dziś natomiast możemy oglądać pierwsze zdjęcia prototypowego egzemplarza. Zgodnie z wcześniejszymi szkicami auto otrzymało nowy bodykit, a dla obniżenia masy zastosowano maskę z włókna węglowego i kute felgi. Z informacji prasowej dowiadujemy się dodatkowo, że auto ma zmodyfikowane zawieszenie i wzmocnione hamulce.

A co pod maską? Seria modyfikacji silnika 1.5 i jednostki elektrycznej. Podobno w pierwszych testach auto przyspieszało do 100 km/h w czasie "podobnym jak Civic Type R" czyli około 6,6 sekundy. Później wprowadzono dalsze zmiany, pozwalające na poprawę wyników o 15%. Jakie są osiągi finalne - tego Japończycy jeszcze nie zdradzili. Wiadomo natomiast, że pozostawiono trzy tryby pracy jednostki napędowej. Najostrzejszy z nich - Sport - zmienił nazwę na "Mugen mode". Nazwa obiecująca.

Póki co Honda nie mówi o planach wprowadzenia tego modelu do seryjnej produkcji. Ale w 2009 w podobnych okolicznościach prezentowała 240-konnego Civica Type R Mugen i jemu udało się trafić jako seria limitowana do oferty, może więc i tym razem...

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:
REKLAMA