CTS-V – zasłona opadła!

Cadillac CTS-V
Cadillac CTS-V

CTS-V zdążył się już wsławić genialnym wynikiem osiągniętym na północnej pętli toru Nurburgring. Uzyskując czas 7:59,32 okazał się najszybszym sedanem, jaki kiedykolwiek jeździł po tym legendarnym torze.

Doładowany silnik prosto z Corvetty ZR-1 wytwarza moc 556 koni mechanicznych i rozpędza auto do 60 mil na godzinę (99,6 km/h) w czasie 3,9 s, a typowy amerykański dystans, czyli jedną czwartą mili pokonuje w 12 s, osiągając na mecie prędkość 118 mil na godzinę (196 km/h).

Sportowa limuzyna Cadillaca w odmianie wyposażonej w sześciostopniową automatyczną skrzynię biegów wyposażona została w elektroniczny ogranicznik prędkości, wkraczający do akcji przy 175 mph (290 km/h). Gdy kierowca dysponuje skrzynią ręczną, jest w stanie pojechać nawet 191 mph (317 km/h)!

Amerykanie chwalą się, że CTS-V uciera nosa BMW M5. Czy tak jest w rzeczywistości okaże się wraz z pierwszym testem porównawczym obu limuzyn. Na razie liczby przemawiają na niekorzyść BMW, które tę samą północną pętle Nurburgringu pokonało w czasie o 13 s gorszym!

Źródło: Cadillac, informacja własna

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA