CUPRA UrbanRebel Concept – Rozruchy pod napięciem

CUPRA przedstawia wizję miejskiego awanturnika o napędzie elektrycznym. CUPRA UrbanRebel Concept zadebiutuje wraz z otwarciem nowego CUPRA City Garage w Monachium podczas targów IAA Mobility.

Cupra UrbanRebel Concept materiały prasowe
Cupra UrbanRebel Concept

CUPRA UrbanRebel na rynku pojawi się w 2025 roku, ale już teraz hiszpański producent zdradza pierwsze szczegóły dotyczące jego wyglądu i osiągów. Sportowy charakter jest rdzeniem DNA CUPRA, dlatego firma postanowiła przedstawić całkowicie nową wizję swojego bezemisyjnego pojazdu miejskiego. CUPRA UrbanRebel Concept to samochód oparty na koncepcji, która łączy elektryfikację, sportowe wrażenia z jazdy oraz estetykę inspirowaną erą cyfrową.

  • Miejski samochód elektryczny jest kluczowym projektem strategicznym nie tylko dla naszej firmy, ale także dla całej Grupy Volkswagen, ponieważ naszym celem jest produkcja ponad 500 000 miejskich samochodów elektrycznych rocznie w Martorell dla różnych marek Grupy. Nowa CUPRA sprawi, że elektromobilność stanie się powszechnie dostępna – powiedział Wayne Griffiths, dyrektor generalny CUPRY.

Cupra UrbanRebel Concept materiały prasowe
Cupra UrbanRebel Concept

Wersja drogowa CUPRA UrbanRebel Concept zbudowana na platformie MEB Grupy Volkswagen zapewni stałą moc 250 kW (340KM) oraz aż do 320 kW (435 KM) w szczytowym momencie obrotowym. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wyniesie zaledwie 3,2 sekundy. Przy całkowitej długości wynoszącej 408 cm, szerokości auta równej 179 cm oraz wysokości zaledwie 144 cm, nowa CUPRA zyskała sportowe proporcje i atletyczną sylwetkę.

Cupra UrbanRebel Concept materiały prasowe
Cupra UrbanRebel Concept

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Zobacz także:

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA