Cadillac ATS-V 2016 będzie miał więcej mocy

Cadillac ATS-V będzie dostępny w dwóch wariantach, sedan i coupe. Teraz wiemy, że jego pierwotnie planowana moc będzie wyższa.

Cadillac ATS-V to auto segmentu D (choć w USA takiego podziału nie ma), który jednocześnie ma być luksusowym i wygodnym wozidełkiem i sportowym szaleńcem, którego można przegonić po torze wyścigowym. Jeszcze kilkanaście lat temu Amerykanie nie słynęli z dobrze prowadzących się aut sportowych, ale modele takie jak nowa Corvette'a, czy Viper pokazały, że "Jankesi" poważnie przykładają się do robienia mocnych samochodów.

REKLAMA

Dobrym tego potwierdzeniem może być nowy Cadillac ATS-V, który będzie miał więcej mocy niż pierwotnie zakładano. Cztery końcówki układu wydechowego, duży wlot powietrza na masce, 18-calowe felgi z oponami Michelin Pilot Super Sport - to są już konkrety. Dodatkowo manualna skrzynia będzie miała system Active Rev Match, który sam podnosi obroty silnika (czyli robi tzw. międzygazy) pomiędzy zmianami biegów. Wszystko w walce o czas okrążenia. W aucie zamontowano też magnetyczne zawieszenie Magnetic Ride Control, elektroniczną szperę oraz hamulce Brembo.

Pod sporym wlotem powietrza na masce znajduje się (mały jak na Amerykę) silnik V6 o pojemności 3,6-litra. Początkowo zakładano, że będzie miał moc 445 KM, lecz teraz bardziej prawdopodobne jest 464 KM i 601 Nm. Przyspieszenie do setki na wynosić 3,7 s, a prędkość maksymalna 310 km/h.

W USA ceny Cadillaca ATS-V startują od $61,460 za sedana $63,660 za coupe.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA