Cadillac CTS Sedan: american player

Wygląda jakby zjechał z boiska do futbolu amerykańskiego – to dobra rzecz. Pytanie czy zawojuje tylko rodzimy rynek czy też pogra o punkty w Europie.

Cadillac CTS

Nowy CTS prezentuje bardziej sportowy image niż dotychczas. Proporcje auta są lepsze a linie nadwozia o wiele bardziej dynamiczne. Szczególnie dobrze wygląda przód z ogromnym wlotem powietrza i LED-owy światłami. Wewnątrz Cadillac oferuje duży ekran dotykowy i całkowicie cyfrowe zegary.

Do tej pory CTS był pozycjonowany pomiędzy klasami średnią a wyższą średnią. Dzięki nowej, większej platformie, ma teraz bez problemu mierzyć się z konkurencją w postaci BMW 5 czy Mercedesa klasy E.

Pod maską Cadillac gra twardo. W ofercie znajdziemy 2-litrową jednostkę doładowaną o mocy 272 KM, 3,6-litrowe V6 o mocy 321 KM i całkowicie nowy silnik, również o pojemności 3,6-litra, z tymże wspomagany podwójnym doładowaniem. Efekt to 420 KM. Wszystkie silniki połączone są z 8-biegowymi automatami a napęd płynie na tylne koła. W dwóch słabszych opcjach jest możliwość zamówienia napędu AWD.

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA