Cadillac CTS Sport Wagon – sztuka designu

Cadillac CTS Sport Wagon

Autu nie można odmówić dynamicznej sylwetki, która wyróżnia się prostymi liniami i ostrymi kantami. CTS Sport Wagon bazuje na sedanie CTS, stylistycznie czerpie również z modelu CTS Coupe Concept.

Przód jest typowy dla modeli Cadillaca, najbardziej charakterystyczny jest oczywiście sporych rozmiarów grill. W tylnej części w oczy rzucają się lampy, które "ciągną" się od linii dachu do zderzaka. Takie rozwiązanie upodabnia CTS-a do innego modelu z koncernu General Motors.

Samochód będzie miał do wyboru całą gamę silników V6, również w odmianie wysokoprężnej. Pod maskę CTS-a zawędruje 2,9-litrowy diesel V6 o mocy 250 koni mechanicznych. Wersje benzynowe dostępne będą z silnikiem 3,6 litra o mocy 263 koni mechanicznych. Na szczycie stoi również odmiana 3,6-litrowa, jednak silnik ten będzie korzystał z technologii wtrysku bezpośredniego. Jego moc to 304 konie mechaniczne. Do wyboru będą skrzynie 6-stopniowe, mechaniczne lub automatyczne. W opcji będzie również wersja z napędem na wszystkie koła.

CTS Sport Wagon będzie stał na 17, 18 lub 19 calowych felgach aluminiowych. Wyposażenie może obejmować ogromny panoramiczny dach, dysk twardy o pojemności 40 GB i nawigację satelitarną.

Auto trafi do salonów na wiosnę przyszłego roku.

Źródło: cadillac

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA