Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Cadillac CTS-V – bestia

Hannesey Cadillac CTS-V Hannesey Cadillac CTS-V

Według przedstawicieli firmy, auto po tuningu w jej wykonaniu ma rozwijać moc od 610 aż do 800 koni mechanicznych. Przypomnijmy, że 6,2-litrowy, doładowany silnik V8 Cadillaca dysponuje nie byle jaką mocą, wynoszącą 556 koni mechanicznych.

Pierwszy zakres przeróbek obejmuje wstawienie sportowego filtru powietrza firmy K&N, modyfikację sprężarki mechanicznej oraz komputera. W ten sposób moc jednostki napędowej wzrasta do 610 koni mechanicznych, a maksymalny moment obrotowy - do 820 Nm. Tak przygotowany CTS-V 60 mil na godzinę (96 km/h) osiąga w 3,7 sekundy, a klasyczny dystans ¼ mili przejeżdża w 11,8 sekund.

Następne przeróbki ingerują już we wnętrze jednostki napędowej. Efekt to 3,1 sekundy potrzebne na przekroczenie 60 mil na godzinę. Ponadto, tak przygotowane auto otrzymuje 20-calowe felgi aluminiowe z oponami przeznaczonymi do wyścigów na "ćwiartkę".

Jeszcze więcej dzieje się pod maską odmiany V800, czyli najmocniejszej oferowanej przez Hannesya, bo osiągającej moc 800 koni mechanicznych. Pod maską tej odmiany pojawiają się m.in. druga sprężarka, zawór blow-off oraz zmodyfikowany układ paliwowy.

Zobaczcie na filmie, jak przyspiesza Cadillac CTS-V po wizycie w firmie Hannesey!

Zobacz także:

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  No niezła bestia Ale znalazło by się kilka innych, szybszych dłubanych sedanów jak i kombiaków które osiagają lepsze czasy... Nawet u nas w Polsce. Tylko nie wiem czy poradziły by sobie równie dobrze na zakrętach jak na prostej.
  ~Zapa, 2009-05-03 19:49:11
 • avatar
  zgłoś
  Teksańska firma tuningowa Hannessey Performance Engineering ogłosiła swoje plany, dotyczące Cadillaca CTS-V - najszybszego na torze Nurburgring sedana świata!
  auto motor i sport, 2009-05-03 14:23:56
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij