Cadillac Ciel – „Amerykanin” pełną gębą! (wideo)

Cadillac Ciel
Cadillac Ciel

Cadillac przywiózł koncepcyjnego Ciela na Pebble Beach Concourse. Nazwa auta to francuskie słowo oznaczające niebo, wymawia się ją "si-el" (C-L), więc przy okazji ma podkreślać piękno wybrzeża Kaliforni, gdzie model jest prezentowany.

Ciel to wielki kabriolet, przygotowany w stylu retro I nawiązujący stylem do klasycznych, amerykańskich krążowników sprzed lat. Retro jest jednak wyłącznie z zewnątrz - pod karoserią ukryto najnowsze zdobycze techniki, z hybrydowym napędem na czele. Oprócz jednostki elektrycznej składa się na nieci 3,6-litrowy silnik V6. Zespół napędowy generuje 425 KM mocy i 540 Nm momentu obrotowego - zupełnie przyzwoicie, jak na taki wielki, drogowy statek.

Inżynierowie GM usunęli środkowy słupek auta, a drzwi otwierają się "na szafę". W nadkola wciśnięto 22-calowe felgi aluminiowe, a z przodu znalazł się wielki, błyszczący chromem grill. Wnętrze prezentuje się doskonale - za dobry efekt odpowiada drewno z włoskiej oliwy, szczotkowane aluminium i skóra. Pięknie. Zobaczcie sami. Szkoda, że nie ma najmniejszych szans na wprowadzenie tego cuda do produkcji...

 

REKLAMA

zobacz galerię

REKLAMA