Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Cadillac Converj uśmiercony

Cadillac Converj Cadillac Converj

General Motors nie będzie produkować pięknego Converja o napędzie elektrycznym, gdyż takie auto według przedstawicieli marki skazane byłoby na pożarcie. Cadillac, oparty na platformie Volta, po pierwsze pod względem osiągów nie byłby w stanie konkurować z hybrydami, a po drugie - kosztowałby krocie.

Przypomnijmy, że koncepcyjny Converj napędzany był silnikiem elektrycznym o mocy 161 koni mechanicznych i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 370 Nm. Podobnie jak Volt, Cadillac między przednimi kołami miał drugą jednostkę napędową - benzynową o pojemności 1.4 litra - działającą jak prądnica, ładująca akumulatory. Dzięki temu, zasięg auta, wynoszący jedynie 40 mil, mógł zdecydowanie wzrosnąć.

W przypadku Volta problem polega na tym, że użyte do jego produkcji akumulatory kosztują ponad 16 tysięcy dolarów, podczas gdy w innych autach kwota ta jest zdecydowanie niższa, kształtując się na poziomie 10 tysięcy dolarów.

 

zobacz galerię

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Spekulacje na temat tego modelu pojawiały się już kilkakrotnie. Ba, podczas Detroit Auto Show potwierdzono jego produkcję seryjną. Dziś okazuje się jednak, że Cadillac Converj nie wyjdzie spoza fazy konceptu.
    auto motor i sport, 2010-03-17 09:42:59
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij