Cadillac Urban Luxury Concept – miejski luksus

Cadillac Urban Luxury Concept
Cadillac Urban Luxury Concept

Zgodnie z przeznaczeniem auto ma się wyróżniać niewielkimi gabarytami nadwozia, ale jak zapewnia producent, w środku wygospodarowano dużo miejsca dla czterech pasażerów. Z rozstawem osi 2,46 metra i długością całkowitą wynoszącą 3,83 metra koncepcyjny pojazd Cadillaca nie będzie konkurował z Smartem ForTwo czy Astonem Mertinem Cygnetem, ale jak na standardy amerykańskiej marki to prawdziwy maluch.

By wsiąść do środka trzeba unieść wielkie drzwi, które odchylają się do góry i do przodu, co ma ułatwiać zajmowanie miejsc na ciasnych parkingach. Uniesienie drzwi otwiera wygodny dostęp zarówno do przedniego jak i tylnego rzędu foteli. W środku zamiast zestawu zegarów jest wyświetlacz LCD, a zamiast przycisków - umieszczony w podłokietniku ekran dotykowy. Znajdziemy tam również cztery oddzielne fotele i raczej kosmetyczny bagażnik.

Źródłem napędu tego pojazdu ma być hybrydowy układ, w którego skład poza silnikiem elektrycznym wejdzie turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności jednego litra. Według założeń producenta auto będzie zużywało w jeździe miejskiej tylko 4,2 litra benzyny na 100 km.

Jak Wam się podoba? Czy sądzicie, że Amerykanie daliby się skusić na takiego mieszczucha?

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA