REKLAMA

Cadlillac CT6: Amerykański konkurent S-klasy

Na Targach Motoryzacyjnych w Nowym Yorku Cadlillac zaprezentował nowy model, który będzie ważnym punktem w odbudowie marki. Cadillac CT6 ma stać się konkurentem niemieckich bestsellerów. 

fot. autocar.co.uk

Amerykanie mają ambitne plany. Nie dość, że do roku 2020 chcą wypuścić na rynek 8 nowych modeli, to już teraz pokazali auto, którym chcą wojować z takimi samochodami jak Mercedes-Benz S-klasa, BMW serii 7, Audi A8 czy Jaguar XJ.

Na początku pod maskę trafią 3 jednostki benzynowe. Podstawowym motorem ma  być turbodoładowany, 2-litrowy „benzyniak” produkujący około 266 KM. Kolejne dwie jednostki, to już silniki  w układzie V6. Pierwsza, choć o większej pojemności, to słabsza i pozbawiona turbo. Legitymująca się pojemnością 3,6-litra jednostka zaoferuje kierowcy około 335 KM. Drugi motor V6 ma mniejszą pojemność, ale za to dwie turbiny, które z 3 litrów pojemności mogą wykrzesać nawet 400 KM. Cadillac potwierdził już, że do gamy silnikowej dołączy również hybryda typu plug-in, korzystająca z podwójnie doładowanej V-ósemki.

REKLAMA

Choć podobieństwa Cadillaca CT6 do mniejszych modeli są widoczne, to nowa, duża limuzyna zbudowana została na zupełnie nowej płycie podłogowej nazwanej Omega. Dzięki jej budowie, przy konstruowaniu której użyto aluminium i stal o wysokiej wytrzymałości, udało się zaoszczędzić niemal 100 kg.

We wnętrzu można się spodziewać luksusu w prawdziwie amerykańskim wydaniu. Skóry, egzotyczne drewno i włókno węglowe wymieszane z ekranami obsługującymi system infotainment, również w drugim rzędzie siedzeń. Zapowiedziano też, że CT6 będzie mógł zostać wyposażony w 34-głośnikowy system audio sygnowany przez Bose. 

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA