Caliber SRT4 na torze!

Dodge Caliber SRT4
Dodge Caliber SRT4

Nowa wersja Calibra wyróżnia się wlotami powietrza na masce, zintegrowanym spoilerem dachowym, dociskającym pojazd do podłoża przy dużych prędkościach i ogromnymi, 19-calowymi felgami aluminiowymi.

Ale najważniejsze znajduje się pod maską. 2,4-litrowy, turbodoładowany silnik ma 295 koni mechanicznych mocy i wysoki moment obrotowy (363 Nm), który przenoszony jest na przednie koła poprzez sześciostopniową mechaniczną przekładnię Getrag.

Ciekawostką jest elektronicznie sterowany system BLD (brake-lock differential - funkcja blokady mechanizmu różnicowego za pomocą hamulców), odpowiedzialny za jak najlepsze przekazanie tak ogromnej mocy na przednie koła.

W celu obniżenia środka ciężkości i uzyskania bardziej przysadzistej sylwetki zawieszenie poszło w dół o 28 mm z przodu i 22 mm z tyłu. Wysoką skuteczność hamowania zapewniają wentylowane tarcze hamulcowe o wymiarach 340x28 mm z przodu i 302x10 mm z tyłu. Przednie dwutłoczkowe zaciski hamulcowe wykonano ze stopu aluminium.

Dodge Caliber SRT4 przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie nieco powyżej 6 sekund i może pojechać z prędkością 245 km/h. Jego cena na polskim rynku rozpoczyna się od 105 000 zł.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z jazd testowych prezentowanym autem. Zwróćcie uwagę na problemy z przeniesieniem tak dużej mocy przez przednie, napędzane koła! Ale te 295 KM na najdłuższej prostej rozpędza samochód prawie do 170 km/h!

Źródło: Dodge

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA