REKLAMA

Całkiem nowa Mazda 5!

Nowa Mazda 5
Nowa Mazda 5
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Do tej pory Mazda 5 była samochodem sześciomiejscowym, wyróżniającym się przesuwanymi drzwiami tylnymi. Nowy model nadal ma funkcjonalne drzwi tylne, ale w jego wnętrzu, dzięki innej konfiguracji foteli, zmieści się teraz siedem osób.

Według japońskiej marki, stylizacja nadwozia w stylu "Nagare Flow" przyczynia się do ograniczenia zużycia paliwa. W sylwetce karoserii uwagę zwracają przede wszystkim wyraźne przetłoczenia boczne, przywodzące na myśl morską falę, co sprzyja optymalnej charakterystyce zawirowań powietrza opływającego bryłę samochodu.

REKLAMA

Nowe auto napędzane jest dwulitrowym silnikiem DISI1 z bezpośrednim wtryskiem paliwa i systemem i-stop (start/stop). Jednostka współpracuje z sześciostopniową przekładnią mechaniczną z odpowiedni dobranymi przełożeniami, co objawia się o 15% niższym zapotrzebowaniem na paliwo niż poprzednik.  

Gama silników benzynowych obejmuje ponadto jednostkę 1.8, współpracującą z sześciostopniową skrzynią mechaniczną. W ofercie znajdą się na pewno turbodiesle o pojemności 2,0 i 2,2 litra.

Nowa Mazda 5 wejdzie do sprzedaży w Europie jesienią bieżącego roku.

 

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA