Całkowicie nowe Volvo

Volvo XC60
Volvo XC60
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 190 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

"To auto niesie ze sobą więcej emocji i energii niż jakikolwiek wcześniejszy model Volvo. Jego mocną stroną jest niebanalny, wyrazisty design. Zależy nam bowiem na wzmocnieniu charakteru Volvo. Jeżeli ktoś powiedziałby, że rozpozna dziś Volvo z odległości 100 metrów, wówczas ja pokusiłbym się o stwierdzenie, że XC60 pozwala nieomylnie odczuć obecność Volvo z odległości co najmniej dwa razy większej" - powiedział Steve Mattin, dyrektor ds. wzornictwa, Volvo Cars.

W XC60 zastosowano wiele nowych systemów bezpieczeństwa, w tym City Safety pomagający kierowcom uniknąć lub ograniczyć skutki kolizji przy niskich prędkościach, typowych w ruchu miejskim lub w korkach. Jeżeli istnieje ryzyko, że samochód najedzie na pojazd znajdujący się przed nim, a kierowca nie reaguje, wówczas rozpocznie się automatyczne hamowanie.

Jak deklaruje Fredrik Arp firma Volvo Cars jest pierwszym na świecie producentem oferującym taki mechanizm w standardzie. "Samochód ten wykorzystuje całą naszą zgromadzoną przez lata wiedzę o bezpieczeństwie i związane z tym technologie, zarówno w zakresie zapobiegania wypadkom, jak i ochrony wszystkich uczestników ewentualnej kolizji" - mówi.

W chwili premiery XC60 oferowany będzie w trzech wersjach silnikowych. Najmocniejszą będzie turbodoładowana jednostka benzynowa T6 o mocy 285 koni mechanicznych. Obok niej występować będzie turbodiesel D5 w dwóch wariantach - o mocach, odpowiednio 185 i 163 koni mechanicznych. Standardem we wszystkich modelach jest napęd na cztery koła.

"W 2009 r. ofertę wzbogacimy o przednionapędową wersję o pojemności 2,4 litra, napędzaną przez silnik Diesla zgodny z normami Euro 5 o mocy 163 koni mechanicznych i charakteryzujący się emisją CO2 na poziomie około 170 g/km" - ujawnił Fredrik Arp.

Docelowa sprzedaż modelu XC60 ma wynieść ponad 50 tys. sztuk rocznie. Pięć największych rynków w 2010 r. stanowić będą USA, Niemcy, Wielka Brytania, Rosja i Chiny.
Volvo XC60 będzie zjeżdżać z taśm produkcyjnych zakładów Volvo Cars w Ghent w Belgii. Sprzedaż samochodu rozpocznie się w Europie w drugiej połowie 2008 r., w Ameryce Północnej na początku 2009 r., a w Polsce w trzecim kwartale bieżącego roku.

źródło: informacja własna

Zobacz także:
REKLAMA