Całkowicie nowy Citroen C1

Trojaczki z Kolina na rynku są już od 9 lat. Nic więc dziwnego, że przyszedł czas na nowe generacje tych modeli. Pierwsze zdjęcia pokazują, że najodważniejszą drogę obrał Citroen z nowym C1.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 56 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Choć Citroen C1 i Peugeot 108 oraz Toyota Aygo konstrukcyjnie będą bardzo zbliżone, to jednak o końcowym powodzeniu, czyli zakupie przez klienta, może decydować często pierwsze wrażenie. A te ma zagwarantować stylistyka modelu. W Citroenie C1 jest ona więcej niż śmiała. Wysunięta do przodu przednia część (zderzak, wloty powietrza), która przypomina nieco tę znaną z modelu C4 czy C4 Picasso, sprawia, iż do jego wyglądu trzeba trochę przywyknąć. Ale jak już przywykniemy, to może nawet się podobać.

Nowe C1 będzie oferowane w wersji 3- oraz 5-drzwiowej. Dostępny będzie również wariant z rozsuwanym miękki dachem - C1 Airspace - o rozmiarze 80 na 76 cm. Auto urosło nieznacznie na długość (3,46 m), ale jednocześnie jest węższe (1,62 m). Summa summarum C1 nieco również przybrało na masie i waży 840 kg.

Pod względem dostępnych jednostek napędowych żadnych rewolucji nie ma - w ofercie znajdziemy te same silniki, które będą napędzać bratniego Peugeota. W obu silnikach benzynowych pracują tylko po trzy cylindry - mniejszy o pojemności jednego litra dysponuje mocą 68 KM, zaś 1,2-litrowy silnik ma moc 82 KM. Słabszy silnik będzie również dostępny ze zautomatyzowaną przekładnią ETG.

Wśród dostępnych rozwiązań znajdziemy kilka nowatorskich dla tego modelu. Za dopłatą dostaniemy m.in. 7-calowy ekran dotykowy, za pośrednictwem którego będziemy zarządzać urządzeniami pokładowymi i który będzie można zintegrować ze smartfonem. A ponadto w ofercie znajdziemy kamerę cofania czy też system bezkluczykowego dostępu.

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA