Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Camaro z sercem ZR-1

Fesler-Moss Camaro Limited Edition Fesler-Moss Camaro Limited Edition

Prezentowane auto kosztuje tyle, co Corvette ZR1 i Chevrolet Camaro SS razem wzięte. A więc okrągłe 150 tysięcy dolarów lub 110 tysięcy dolarów, jeśli do przeróbek dostarczyć własne Camaro.

O tym, że firma Fesler-Moss to nie żaden tam pierwszy lepszy tuner świadczy fakt, że Jon Moss przez długi czas pracował jako inżynier w General Motors.

Auto wyróżnia się przede wszystkim doładowanym mechanicznie, 6,2-litrowym silnikiem V8 o nazwie LS9. Jego 647 koni mechanicznych przenosi Corvette ZR-1 do 100 km/h w czasie 3,5 sekundy i zapędza wskazówkę prędkościomierza do 330 km/h.

W przypadku Camaro należy spodziewać się podobnych osiągów. Fesler-Moss dla jak najlepszych wrażeń z jazdy wprowadził do swojego projektu szereg zmian. Nowe są m.in. sportowe zawieszenie, układ hamulcowy z sześciotłoczkowymi zaciskami, czy też układ wydechowy.

Auto ma sześciostopniową przekładnię mechaniczną z Corvette ZR-1 i porusza się na przeogromnych, 22-calowych felgach aluminiowych.

Fesler-Moss planuje roczną produkcję 60 sztuk Camaro Limited Edition. Dla tych, którzy zdecydują się na zakup auta czeka dwudniowy kurs w szkole jazdy wyścigowej.

 

zobacz galerię

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Ciekawe czy skręca, czy nadaje się tylko do jazdy na wprost...
  esper, 2009-11-19 16:32:43
 • avatar
  zgłoś
  Oto Chevrolet Camaro, który swoim osiągami potrafi zawstydzić nawet Ferrari. Pod maską auta przygotowanego przez firmę Fesler-Moss pracuje bowiem silnik z Corvette ZR-1.
  auto motor i sport, 2009-11-19 16:04:30
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij