[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Carlos Sainz Junior pojedzie w rajdzie Monte Carlo

Kierowca Formuły 1 zespołu Renault Carlos Sainz Junior spróbuje swoich sił na trasie rajdu Monte Carlo. Jego ojciec zwyciężał tu trzykrotnie.

Renault Megane RS Renault Megane RS

Carlos Sainz, dwukrotny rajdowy mistrz świata (i dwukrotny zwycięzca rajdu Dakar), zwyciężał w klasyfikacji generalnej rajdu Monte Carlo trzykrotnie - w 1991 roku za kierownicą Toyoty Celiki GT4, w 1995 roku za kierownicą Subaru Imprezy 555 oraz w 1998 roku za kierownicą Toyoty Corolli WRC.

Jego syn, startujący w Formule 1 Carlos Sainz Junior, nie ma szans na powtórzenie sukcesu ojca. Przynajmniej nie tym razem. I nie o umiejętności tu chodzi, ani nawet o fakt, że syn nie startował wcześniej w rajdach. Kierowca pojedzie tzw. "zerówką", czyli na początku odcinka specjalnego, przed całą ekipą zawodowców.

Czas przejazdu nie będzie miał żadnego znaczenia, zresztą jego samochód nie dorównuje "potworom" w specyfikacji WRC. Udział Sainza Juniora w legendarnym rajdzie to część kampanii promującej nowe Renault Megane RS. Do tego młody Sainz przejedzie tylko jeden, finałowy odcinek specjalny.

REKLAMA

REKLAMA

Renault Megane RS Renault Megane RS

23-letni Hiszpan przyznał, że cieszy się na swój start w rajdzie Monte Carlo, gdzie będzie po raz pierwszy. - Słyszałem wiele o tym rajdzie od mojego taty - jak trudne są odcinki specjalne, jak zmienne są warunki, od śniegu i lodu, poprzez deszcz, aż po słońce oraz to, jak mocne trzeba mieć nerwy pędząc przez przełęcze i nawroty - powiedział Sainz Junior.

Czym pojedzie Sainz Junior? Jak wspomnieliśmy, będzie to Renault Megane RS. Odpowiednio wzmocniona konstrukcja, zapewniająca bezpieczeństwo, kryje pod maską seryjny silnik o pojemności 1,8 litra, wyciskający z pomocą turbosprężarki moc 280 koni mechanicznych.

Wielu kibiców obawia się o Sainza Juniora i krytykuje pomysł, mając w pamięci rajdowy start innego kierowcy teamu Renault - Roberta Kubicy. To pozostawiamy jednak na boku i trzymamy kciuki za Sainza Juniora.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 69 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij