[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ

Carlos Sainz Junior pojedzie w rajdzie Monte Carlo

Kierowca Formuły 1 zespołu Renault Carlos Sainz Junior spróbuje swoich sił na trasie rajdu Monte Carlo. Jego ojciec zwyciężał tu trzykrotnie.

Renault Megane RS Renault Megane RS

Carlos Sainz, dwukrotny rajdowy mistrz świata (i dwukrotny zwycięzca rajdu Dakar), zwyciężał w klasyfikacji generalnej rajdu Monte Carlo trzykrotnie - w 1991 roku za kierownicą Toyoty Celiki GT4, w 1995 roku za kierownicą Subaru Imprezy 555 oraz w 1998 roku za kierownicą Toyoty Corolli WRC.

Jego syn, startujący w Formule 1 Carlos Sainz Junior, nie ma szans na powtórzenie sukcesu ojca. Przynajmniej nie tym razem. I nie o umiejętności tu chodzi, ani nawet o fakt, że syn nie startował wcześniej w rajdach. Kierowca pojedzie tzw. "zerówką", czyli na początku odcinka specjalnego, przed całą ekipą zawodowców.

Czas przejazdu nie będzie miał żadnego znaczenia, zresztą jego samochód nie dorównuje "potworom" w specyfikacji WRC. Udział Sainza Juniora w legendarnym rajdzie to część kampanii promującej nowe Renault Megane RS. Do tego młody Sainz przejedzie tylko jeden, finałowy odcinek specjalny.

Renault Megane RS Renault Megane RS

23-letni Hiszpan przyznał, że cieszy się na swój start w rajdzie Monte Carlo, gdzie będzie po raz pierwszy. - Słyszałem wiele o tym rajdzie od mojego taty - jak trudne są odcinki specjalne, jak zmienne są warunki, od śniegu i lodu, poprzez deszcz, aż po słońce oraz to, jak mocne trzeba mieć nerwy pędząc przez przełęcze i nawroty - powiedział Sainz Junior.

Czym pojedzie Sainz Junior? Jak wspomnieliśmy, będzie to Renault Megane RS. Odpowiednio wzmocniona konstrukcja, zapewniająca bezpieczeństwo, kryje pod maską seryjny silnik o pojemności 1,8 litra, wyciskający z pomocą turbosprężarki moc 280 koni mechanicznych.

Wielu kibiców obawia się o Sainza Juniora i krytykuje pomysł, mając w pamięci rajdowy start innego kierowcy teamu Renault - Roberta Kubicy. To pozostawiamy jednak na boku i trzymamy kciuki za Sainza Juniora.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 84 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij