REKLAMA

Carlos Sainz Junior pojedzie w rajdzie Monte Carlo

Kierowca Formuły 1 zespołu Renault Carlos Sainz Junior spróbuje swoich sił na trasie rajdu Monte Carlo. Jego ojciec zwyciężał tu trzykrotnie.

Renault Megane RS
Renault Megane RS
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 70 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Carlos Sainz, dwukrotny rajdowy mistrz świata (i dwukrotny zwycięzca rajdu Dakar), zwyciężał w klasyfikacji generalnej rajdu Monte Carlo trzykrotnie - w 1991 roku za kierownicą Toyoty Celiki GT4, w 1995 roku za kierownicą Subaru Imprezy 555 oraz w 1998 roku za kierownicą Toyoty Corolli WRC.

Jego syn, startujący w Formule 1 Carlos Sainz Junior, nie ma szans na powtórzenie sukcesu ojca. Przynajmniej nie tym razem. I nie o umiejętności tu chodzi, ani nawet o fakt, że syn nie startował wcześniej w rajdach. Kierowca pojedzie tzw. "zerówką", czyli na początku odcinka specjalnego, przed całą ekipą zawodowców.

Czas przejazdu nie będzie miał żadnego znaczenia, zresztą jego samochód nie dorównuje "potworom" w specyfikacji WRC. Udział Sainza Juniora w legendarnym rajdzie to część kampanii promującej nowe Renault Megane RS. Do tego młody Sainz przejedzie tylko jeden, finałowy odcinek specjalny.

REKLAMA

REKLAMA

Renault Megane RS
Renault Megane RS

23-letni Hiszpan przyznał, że cieszy się na swój start w rajdzie Monte Carlo, gdzie będzie po raz pierwszy. - Słyszałem wiele o tym rajdzie od mojego taty - jak trudne są odcinki specjalne, jak zmienne są warunki, od śniegu i lodu, poprzez deszcz, aż po słońce oraz to, jak mocne trzeba mieć nerwy pędząc przez przełęcze i nawroty - powiedział Sainz Junior.

Czym pojedzie Sainz Junior? Jak wspomnieliśmy, będzie to Renault Megane RS. Odpowiednio wzmocniona konstrukcja, zapewniająca bezpieczeństwo, kryje pod maską seryjny silnik o pojemności 1,8 litra, wyciskający z pomocą turbosprężarki moc 280 koni mechanicznych.

Wielu kibiców obawia się o Sainza Juniora i krytykuje pomysł, mając w pamięci rajdowy start innego kierowcy teamu Renault - Roberta Kubicy. To pozostawiamy jednak na boku i trzymamy kciuki za Sainza Juniora.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA