Carlsson Aigner CK65 RS Blanchimont – dla wybrednych!

Carlsson Aigner CK65 RS Blanchimont
Carlsson Aigner CK65 RS Blanchimont
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Samochód powstał na bazie Mercedesa klasy S. Ma dwukolorowe nadwozie z górną częścią pomalowaną na czarną i dolną - złotą. Z przodu i z tyłu auta znalazły się dodatkowe spoilery wykonane z włókna węglowego.

CK65 toczy się na 21-calowych, bardzo lekkich felgach aluminiowych, obutych w opony Dunlop SP Sport Maxx w rozmiarze 265/30 z przodu i 295/25 z tyłu. Z tyłu nadwozia uwagę zwracają dwie podwójne końcówki sportowego układu wydechowego.

W środka Carlssona znajdziemy istny przepych - w końcu wnętrze zostało stworzone przez Etienne Aigner, jedną z czołowych światowych firm w swojej dziedzinie. Tutaj jest wszystko: skróra, alcantara, system nawigacji satelitarnej, wentylowane fotele i wiele innych dodatków.

Zadbano także o osiągi auta. CK65 RS ma między swoimi przednimi kołami 12-cylindrowy silnik o mocy 705 koni mechanicznych i momencie obrotowym 1100 Nm. Aby uzyskać tę moc, Carlsson opracował nowe mapy sterujące wtryskiem i zapłonem, zastosował sportowe filtry powietrza oraz sportowy układ wydechowy, wygrywający podobno piękne melodie.

W rezultacie ten wielki i ciężki samochód ma osiągi lepsze niż niejedno bardzo sportowe coupe. Od 0 do 100 km/h przyspiesza w 3,9 sekundy i osiąga, ograniczoną elektronicznie, prędkość 320 km/h!

Źródło: Carlsson

Zobacz również:
REKLAMA