Cars and Coffee Wrocław - przy kawie z egzotykami

Na terenie Zamku Topacz i w jego okolicach podczas Cars and Coffee Wrocław pojawiło się wiele ciekawych egzemplarzy współczesnych i klasycznych aut. Jedno z nich to nasz zdecydowany faworyt całej imprezy. 

Spotkanie Cars and Coffee Poland we WrocławiuFoto. Bartosz Broński 

Aston Martin, Ferrari, Lamborghini, Maserati, czy też McLaren - samochodów tych marek nie mogło zabraknąć na spotkaniu Cars and Coffee. Jednym z najbardziej obleganych aut było Lamborghini Aventador LP720-4 Roadster 50° Anniversario. Wersja Anniversario została zaprezentowana w 2013 r. z okazji 50. urodzin Automobili Lamborghini S.p.A, firmy produkującej samochody, założonej przez Ferruccio Lamborghini'ego. Powstało tylko 200 egzemplarzy tego modelu. 
Tak naprawdę auto, które mogliśmy oglądać na zamkniętej imprezie Cars and Cofee nie był to oryginalny 50° Anniversario. To Aventador LP 700-4 Roadster z bodykitem z jubileuszowego modelu. Mimo to samochód prezentował się godnie. 

REKLAMA

Spotkanie Cars and Coffee Poland we WrocławiuFoto Bartosz Broński 

Duża flota Ferrari wzbudzała nie mniejsze zainteresowanie szczególnie, że do Wrocławia zawitało najnowsze Ferrari GTC4Lusso. Fani motoryzacji mogli również "nacieszyć oko" całą masą Porsche 911 z najnowszym 911 Turbo S na czele. Czarny Rolls-Royce Phantom majestatycznie prezentował się w towarzystwie dwóch egzemplarzy limuzyn rodem z Goodwood sprzed epoki. A niebieskie Audi R8 plus pełniło rolę "frontmana" orkiestry złożonej z muzyków rodem z Ingolstadt.

Mimo zimnego powietrza, które dotarło w weekend na Dolny Śląsk, na Cars and Coffee Wrocław do Zamku Topacz przybyło aż 65 samochodów, a gorące dyskusje kontynuowano podczas popołudniowego lunchu. Natomiast tuż po nim kawalkada samochodów przejechała na parking mieszczący się przy wrocławskim stadionie, gdzie wrocławianie mogli podziwiać wszystkie samochody. 

Spotkanie Cars and Coffee Poland we WrocławiuFoto Bartosz Broński 

Nasz faworyt spotkania Cars and Coffee Wrocław? Mercedes 190E 2.5-16 Evolution II. Egzemplarz w idealnym stanie zawitał do Zamku Topacz w towarzystwie takich super aut jak modele Mercedes-AMG, Brabus 850 6.0 Biturbo Coupe czy Mansory G 65 AMG Gronos Black Edition. Zbudowano jedynie 502 egzemplarze Evo II, których ceny na rynku samochodów klasycznych przekraczają 600 tys. złotych.

Do Zamku Topacz zawitaliśmy za kierownicą Alfy Romeo Giulii Quadrifoglio. Relację z pierwszych jazd możecie przeczytać na naszej stronie, a już w grudniowym i zarazem jubileuszowym wydaniu naszego miesięcznika przeczytacie obszerny test 510-konnej Giulii. 

Cars and Coffee Poland po raz pierwszy zawitało na Dolny Śląskie, ale mamy nadzieję, że impreza na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń motoryzacyjnych. Swoją formą na pewno przyciągnie w przyszłym roku jeszcze więcej fanów motoryzacji. 

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA