Caterham planuje nowy model

Brytyjska marka od czterech dekad produkuje legendarny model Seven, ale w przyszłym roku minie 60 lat odkąd zadebiutował ten model, początkowo pod skrzydłami Lotusa. Być może z tej okazji Caterham zaprezentuje całkiem nowy samochód.

Caterham C120 Concept
Caterham C120 Concept

W 2011 roku firma nawiązała współpracę z koncernem Renault. Efektem tych prac był model koncepcyjny C120 z silnikiem montowanym centralnie. Współpracę zakończono w 2014 roku, a w międzyczasie francuski producent zaprezentował nowe wcielenie modelu Alpine A120.

Dlatego niewielki, brytyjski producent samochodów sportowych poszukuje partnera do prac nad nowym tylnonapędowym modelem z silnikiem umieszczonym z przodu i pełnym nadwoziu. Taki samochód mógłby dołączyć do gamy modelowej marki Caterham i stanąć obok modelu-ikony Seven.

Podczas rozmowy z dziennikarzami, szef Caterhama Graham MacDonald zaznaczył, że sześćdziesiąte urodziny modelu Seven to bardzo poważna sprawa, ale marka musi myśleć o przyszłości. Stąd pomysł na zupełnie nowy model, który będzie miał w sobie DNA brytyjskiej marki. Firma prowadziła już rozmowy z Fordem oraz dwoma innymi producentami na temat silników.

W przeszłości Caterham próbował wprowadzić na rynek zupełnie nowe modele. W połowie lat 90. Pojawił się model 21 zbudowany na płycie podłogowej Seven z pełnym nadwoziem. Wyprodukowano tylko 50 egzemplarzy. Firma robiła też przymiarki do Formuły 1 projektując bolid SP/300.R, ale nic z tego nie wyszło.

Zobacz także:
REKLAMA