Cayenne i Touareg przywołane do serwisu

Zapowiada się dość duża akcja serwisowa w koncernie Volkswagen. Na całym świecie do serwisów musi się zgłosić ponad 800 tys. egzemplarzy modeli Cayenne oraz Touareg. Może w nich wystąpić awaria układu pedałów.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 380 000 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

W ciągu najbliższych tygodni ponad 800 tys. egzemplarzy modeli Cayenne i Touareg będzie musiało odwiedzić autoryzowany serwis. W przypadku pierwszego modelu to już kolejna akcja serwisowa w ostatnim czasie. Producenci podejrzewają, że może dojść do awarii systemu pedałów, dlatego auta zostaną zapobiegawczo wezwane do kontroli. Pracownicy serwisu sprawdzą, czy nie doszło do uszkodzenia komponentu w mechanizmie pedału. Znajdujący się tam pierścień zabezpieczający na wsporniku łożyska może się poluzować i spowodować nieprawidłowe funkcjonowanie układu pedałów.

REKLAMA

Sprawa dotyczy egzemplarzy wyprodukowanych w latach 2011-2016. Problem wykryto podczas wewnętrznej kontroli w koncernie. Volkswagen oświadczył, że do serwisu musi się zgłosić 391 tys. egzemplarzy modelu Touareg na całym świecie. Natomiast Porsche poinformowało o problemie w 409 tys. egzemplarzy.

Każdy z właścicieli samochodów będzie indywidualnie zapraszany przez lokalny, autoryzowany serwis. Koncern Volkswagen zobowiązał się przeprowadzić kontrolę jak najszybciej. Wizyta w serwisie nie będzie długa, potrwa mniej niż pół godziny.

 

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA