Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Ceny benzyny i oleju przełamały 4 zł

Dystrybutor z paliwem

Wg najnowszych danych z monitoringu cen na stacjach paliw w całej Polsce, jaki regularnie prowadzi e-petrol.pl, za benzynę "95" zapłacić trzeba przeciętnie 3,98 zł/l, czyli o 7 gr. mniej niż tydzień temu. Zgodnie z naszymi prognozami z  zeszłego tygodnia, tempo spadków benzyny było najwyższe. Olej napędowy potaniał przeciętnie o 4 gr., do 3,95 zł/l. Tak jak się spodziewaliśmy od jakiegoś czasu, ruch w dół wykonują też ceny autogazu, który kosztuje 2,23 zł/l - przeciętnie o 2 gr. taniej niż przed tygodniem.

Spadki cen paliw tradycyjnych - benzyny i oleju - objęły wszystkie województwa, choć w różnej skali i w różnym tempie. Najmocniejszy jednoczesny spadek cen obu produktów odnotowaliśmy w tym tygodniu w opolskim. Stopniowo, od kilku miesięcy, spadające ceny paliw i niższe rachunki płacone na stacjach mogą cieszyć zarówno kierowców, tankujących prywatne samochody, jak i firmy zarządzające dużymi taborami pojazdów.

Coraz powszechniejsze na stacjach w całej Polsce stają się ceny paliw w rejonie 3,8-3,9 zł/l, ilość obiektów gdzie sprzedaje się benzynę powyżej 4 zł to już tylko nieco ponad 30 proc. spośród monitorowanych przez e-petrol.pl. Dla oleju napędowego stanowią one ok. 25 proc.

W najbliższych dniach spodziewamy się dalszego wyrównywania cen obu typów najpopularniejszych paliw, a nawet schodzenia przez benzynę "95" poniżej ceny oleju napędowego.

źródło: e-petrol

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Super, nic tylko jeździć zastanawiałem się czy jadąc w góry na sylwestra jechać samochodem ale jeżeli wacha tanieje to chyba pojadę moim Volvo... Jako diesel mało pali więc chyba będzie się to bardziej opłacać zwłaszcza jadąc w cztery osoby.
  ~PSKA, 2008-11-18 16:36:04
 • avatar
  zgłoś
  Przeciętne ogólnopolskie ceny benzyny "95" i oleju napędowego spadły w tym tygodniu poniżej 4 zł. Takiej sytuacji nie było od dawna - ostatni raz oba te paliwa były jednocześnie średnio tańsze niż 4 zł w pierwszej połowie marca 2007 r.
  auto motor i sport, 2008-11-18 14:04:18
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij