REKLAMA

Ceny paliw na stacjach gwałtownie spadają

W obliczu epidemii koronawirusa COVID-19 ceny paliw na całym świecie gwałtownie spadają. Na stacjach w Polsce za litr bezołowiowej płacimy już nawet poniżej 4 zł.

| Data aktualizacji: 2020-03-18
Stacja paliw Shutterstock
Stacja paliw, fot. shutterstock

Jak informuje agencja Bloomberg, ale co jest przede wszystkim widoczne na pylonach stacji paliw, ceny benzyny i oleju napędowego szybują w dół. To efekt pandemii koronawirusa COVID-19 i wprowadzenia w wielu krajach kwarantanny i ograniczeń w przemieszczaniu się.

Jak dodaje agencja, rynek paliw jest obecnie najsłabszy od co najmniej 2005 roku, a z powodu epidemii koronawirusa spadek popytu na ropę jest większy niż w czasie kryzysu w 2008 roku.

REKLAMA

W poniedziałek rano cena jednej baryłki ropy Brent spadła do poziomu 32 dolarów, tracąc kolejne niemal 5 proc. Pamiętamy, jak kilka lat temu, dokładniej w 2012 roku, cena baryłki dochodziła do 150 dolarów, a za litr bezołowiowej płaciliśmy nawet ponad 6 złotych.

Zamów e-wydanie i czytaj "auto motor i sport" bez wychodzenia z domu!

Czy będzie poniżej 4 zł/litr?

Wiemy też, że w komunikacie opublikowanym na Twitterze, prezes PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował o decyzji mającej na celu maksymalne obniżenie cen paliw na stacjach Orlenu. A że Orlen dostarcza paliwa również do stacji innych operatorów, obniżki są odczuwalne w całym kraju.

Od czytelników dostajemy informacje o cenach spadających dosłownie każdego dnia. I nie mówimy tu o kilku groszach na litrze, ale o co najmniej kilkunastu.

Przykładowo na stacji paliw jednego z hipermarketów spożywczych w Krakowie, jeszcze dwa tygodnie temu litr bezołowiowej benzyny 95 kosztował niemal 4,80 zł, tydzień temu było to 4,65 zł/litr, wczoraj 4,50 zł/litr, a dziś, we wtorek, już tylko 4,35 zł/litr.

Jeszcze taniej jest z kolei w Zielonej Górze, gdzie przy hipermarkecie spożywczym innej sieci, na stacji paliw za litr benzyny bezołowiowej 95 płacimy już nawet 3,99 zł/litr!

Aktualizacja 18.03.2020: Dzisiejszym rekordzistą jest jak na razie stacja paliw przy jednym z hipermarketów w Piasecznie, gdzie za litr bezołowiowej 95 płacimy 3,87 złotego.

Rekordowo tanie paliwoMateriały prasowe
Rekordowo tanie paliwo

Macie w pobliżu stację, gdzie paliwo jest jeszcze tańsze? Dajcie znać w komentarzu lub na naszym profilu facebookowym.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA