Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Ceny paliw na stacjach w Polsce przeważnie tkwią w miejscu

Paliwo Statoil DieselGold Paliwo Statoil DieselGold

Nie zmienia to jednak faktu, że wciąż ceny detaliczne w Polsce, zwłaszcza oleju napędowego, nie odzwierciedlają w pełni zmian jakie zaszły niedawno w segmencie hurtowym - zmian zwyżkowych.
W tym tygodniu dla benzyny 95 odnotowany został przeciętny ogólnopolski poziom 4,55 zł/l, czyli ledwie o symbolicznego grosza wyższy niż przed tygodniem. Olej napędowy umocnił się przeciętnie o 2 gr., do ceny 4,35 zł/l. Autogaz piąty tydzień z rzędu stoi w miejscu - jego przeciętna ogólnopolska cena wynosi wciąż 2,29 zł/l.

Najniższe ceny benzyny 95 obowiązują w tym tygodniu na stacjach w województwie śląskim, zaś najwyższe - w sąsiadującym z nim opolskim. W przypadku oleju napędowego "szczyt i dół tabeli" wyglądają identycznie - te same województwa zajmują te same pozycje. Inaczej jest już dla autogazu, bo najmniej zapłacimy za to paliwo kupując je w województwach łódzkim i podlaskim, najwięcej zaś w zachodniopomorskim.

Baryłka ropy naftowej na światowych rynkach jeszcze kilka dni temu zbliżyła się do, nienotowanego od dawna, poziomu 90 USD. Przełożyło się to na zwyżki w ofertach polskich producentów, czego nie widać jeszcze w pełni na stacjach. Ostatnie dni to korekta w dół notowań wyznacznikowych światowych, o ok. 5 USD. Niestety, jednocześnie osłabiła się też względem dolara polska złotówka, więc nasz rynek nie może w pełni przenieść tego, co dzieje się w notowaniach surowca i produktów jego przerobu. Tak czy inaczej, ceny na stacjach tankowania wciąż pozostają, zwłaszcza w przypadku oleju napędowego, niskie w porównaniu z tym, na co wskazuje hurt. Kierowcy mają więc na razie sporo powodów do radości - płacą mniej, niż wydawałoby się że powinni. Nie będzie to jednak, bądźmy tego świadomi, najpewniej trwało wiecznie

Źródło: e-petrol.pl

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Fajnie, że co jakiś czas pojawia się taki raport cen na forum.
  ~Samuraj002, 2010-11-17 19:17:02
 • avatar
  zgłoś
  Kolejny tydzień z rzędu niewielka zmiana obejmuje ceny paliw na stacjach w Polsce. Na rynkach międzynarodowych w ostatnich dniach wydarzyło się sporo - ropa i paliwa potaniały po zwyżkach z poprzednich tygodni.
  auto motor i sport, 2010-11-17 13:30:52
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij