Ceny paliw na stałym poziomie

Dystrybutor z paliwem shutterstock.com

Wg stałego monitoringu cen na stacjach paliw, jaki prowadzi firma doradcza e-petrol.pl, przeciętna ogólnopolska cena benzyny 95 to teraz 4,39 zł/l, czyli tyle samo co tydzień temu. Minimalny ruch w górę, o grosza, wykonał olej napędowy, za który zapłacić trzeba na stacjach przeciętnie 3,69 zł/l. Autogaz utrzymał cenę 1,65 zł/l. Cena gazu LPG stanowi teraz w handlu detalicznym tylko niecałe 38 proc. wartości benzyny 95. Wprawdzie w nadchodzących tygodniach ten stosunek może się nieznacznie zmienić, w związku z trwającymi mocnymi podwyżkami cen propan-butanu w hurcie które z czasem przełożą się też na sprzedaż detaliczną, to jednak i tak gaz pozostanie wyjątkowo korzystny cenowo w porównaniu z innymi paliwami.

W związku z drożejącymi ropą naftową i paliwami gotowymi na międzynarodowych rynkach, oraz przy uwzględnieniu specyficznego kontekstu działań wiodących polskich hurtowników, na polskich stacjach spodziewać trzeba się w najbliższych kilku dniach ruchu w górę o kolejne kilka groszy dla benzyn i olejów. Skala tego posunięcia oczywiście w przypadku każdego obiektu będzie zależeć od jego położenia, typu i ceny wyjściowej.

Trzeba też pamiętać, że rok temu za paliwa płaciliśmy zauważalnie więcej niż teraz. Benzyna 95 kosztowała przeciętnie 4,63 zł/l, olej napędowy - 4,69 zł/l, a litr autogazu 2,15 zł.

Źródło: e-petrol.pl

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA