Ceny paliw spadają razem z temperaturą

Peugeot 407

Litr benzyny 95 kosztuje teraz przeciętnie 4,67 zł/l, czyli o 4 gr. mniej niż tydzień temu. Olej napędowy potaniał średnio w Polsce jeszcze bardziej zauważalnie, bo o 5 gr., do 4,39 zł/l. Ruch w dół objął także autogaz, za który zapłacić należy 2,17 zł/l, co oznacza 2 gr. obniżki w stosunku do ostatniego notowania.

Najtaniej, w stosunku do reszty Polski i do cen średnich, benzynę kupować można obecnie w województwie podlaskim, najwięcej zapłacić należy w opolskim. Olej napędowy najmniej kosztuje w Wielkopolsce, najwięcej zaś w województwach opolskim i warmińsko-mazurskim. Z najniższych, w porównaniu z resztą Polski, cen LPG cieszą się posiadacze aut i podróżujący przez województwo świętokrzyskie, najwyższe poziomy dla tego paliwa obowiązują w opolskim.

Cena baryłki ropy naftowej na giełdzie w Londynie, wyznacznikowa dla transakcji paliwowych na rynkach europejskich, od wielu tygodni nie wychodzi poza przedział 70-80 USD. Polska złotówka umocniła się w ostatnim czasie w porównaniu z dolarem amerykańskim, w którym handluje się paliwami na świecie. Wszystko to razem powoduje, że hurtowe ceny paliw w Polsce w ostatnim czasie spadły, otwierając drogę do spadków również w detalu. W najbliższych dniach sytuacja cenowa nie ulegnie raczej większej zmianie.

Źródło: e-petrol.pl

REKLAMA