Ceny paliw w miejscu, zgodnie z oczekiwaniami

materiały prasowe
A może jednak diesel?

Dla benzyny 95 odnotowany został przedział 4,52 zł/l, co oznacza spadek o grosza od zeszłego tygodnia. Olej napędowy z kolei o tyle samo podrożał, do 4,29 zł/l. Autogaz tydzień temu o 4 gr. podrożał, a w tym o 2 gr. potaniał. Można więc powiedzieć, że ogólnie sytuacja cenowa na początku września pozostaje niezmieniona w porównaniu z końcem sierpnia.

W tym tygodniu za benzynę najmniej kierowcy płacą na stacjach w województwie śląskim, najwięcej zaś - w opolskim. Najtańszym województwem jeżeli chodzi o olej napędowy w tym tygodniu stało się dolnośląskie (dawno na takiej pozycji nie było). W porównaniu z resztą Polski najdrożej tankowanie tego paliwa kosztuje w warmińsko-mazurskim. Autogaz z kolei najtańszy jest na Podlasiu, a najdroższy w województwach zachodniopomorskim i dolnośląskim.

Na rynkach międzynarodowych baryłka ropy naftowej wciąż kosztuje ok. 70-80 USD i choć cały czas w skali kilkudniowej obserwujemy ruchy w górę i w dół, to jednak nie wyprowadzają one notowań poza wspomniany kanał. Ponieważ również sytuacja na rynku walutowym jest względnie stabilna, kurs USD/PLN utrzymuje się w okolicach 3,05-3,10, powoduje to, że także na krajowym podwórku bardziej zdecydowanych ruchów nie ma i w najbliższych dniach nie należy się ich spodziewać.

 źródło: e-petrol.pl

REKLAMA
REKLAMA