Challenger SMS do produkcji!

Dodge Challenger SMS
Dodge Challenger SMS

Od dziś słowo SMS nie będzie się kojarzyć tylko z telefonami komórkowymi. Dodge Challenger SMS to bowiem pierwsze auto z serii supersportowych odmian, jakie szykuje Steve Saleen. Wkrótce do niej dołączą Ford Mustang oraz Chevrolet Camaro. A to już wystarczające powody dla każdego fana motoryzacji, by znaczenie tego trzylitrowego słowa zmieniło się raz na zawsze.

Challenger SMS 570 oraz jego mocniejsze wersja dooznaczana literką X bazują na 375-konnym modelu R/T, wyposażonym w ośmiocylindrowy silnik widlasty o pojemności 5,7 ltira. SMS 570 po zmianach osiąga moc 500 koni mechanicznych, natomiast SMS 570X serwuje kierowcy aż 700 czworonogów!

Osiągi? Tych Saleen na razie nie podaje, natomiast pewne jest, że są, delikatnie mówiąc, bardziej niż przyzwoite. Oczywiście, by zgrać tak ogromne moce silnika z resztą auta, Saleen wymienił zawieszenie, koła oraz zastosował pakiet aerodynamiczny nadwozia, zapewniający porządny docisk przy dużych prędkościach. W kabinie pojawiła się zaś wysokiej jakości skórzana tapicerka.

Produkcja obu odmian Challengera rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu. Słabsza ma kosztować 60 000 dolarów, natomiast mocniejsza, czyli 570X, o 10 000 dolarów więcej. Auta w odmianie SMS można zamawiać u amerykańskich dealerów Dodge'a.  

Źródło: Autoblog

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA