Chcesz pojeździć wyścigowym Maserati? Teraz masz szansę!

GranTurismo MC Trofeo ma 488 KM i waży 1400 kg. I teraz służy jako... auto do nauki jazdy. Nie takiej zwykłej, ale wyścigowej. Kurs zawiera teorię i potem praktykę na torze wyścigowym, nieopodal Rzymu.

Trofeo Maserati World Series

Maserati organizuje kursy jazdy wyścigowej dla amatorów i zawodowców. Do dyspozycji daje kursantom wyścigowy model GranTurismo MC Trofeo o mocy 488 KM. Zanim jednak kierowca będzie mógł usiąść za kierownicą wyczynowego auta, musi odbyć kurs teoretyczny.

REKLAMA

Po teorii, odbywają się jazdy testowe na włoskim torze Autodromo Piero Taruffi Vallelunga, na północ od Rzymu. Jazdy testowe składają się z czterech etapów:
- rozgrzewki (kierowca "uczy się" auta)
- praktyki (stara się poprawić czas i technikę pokonywania zakrętów)
- kwalifikacji (uczy się wyścigowego zachowania na torze i dalej doskonali jazdę)
- i wyścigu (symulacja, gdzie tworzone są prawdziwe warunki i procedury wyścigowe).

No dobrze, teraz ile to wszystko kosztuje? Niestety sporo. Kurs dla początkujących, zawierający praktykę, teorię, całe zaplecze techniczne i medyczne oraz ubezpieczenie kosztuje 9500 euro. Jeśli ktoś czuje się na siłach (fizycznych i finansowych) może wykupić akademię jazdy połączoną z prawdziwym wyścigiem Trofeo Maserati World Series 2015. Cena takiego luksusu to już ponad 25 tys. euro.

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA