Chevrolet Camaro 50th Anniversary - groźny typ

Chevrolet najpierw będzie oferował wersję specjalną z dwulitrowymi silnikami, a dopiero później wprowadzi 50th Anniversary z topowym silnikiem V8.

Chevrolet Camaro 50th Anniversary Edition

Jubileuszowa wersja Camaro dostała szary lakier nadwozia (Nightfall Gray Metallic) oraz zderzak z szerokimi otworami. Do tego pojawiły się pomarańczowe zaciski hamulców i tylny, delikatny spojler. Na przednim nadkolu widnieje napis "FIFTY".

Niestety Amerykanie nie przedstawiają wnętrza, ale na udostępnionych zdjęciach widać czarne fotele, które prawdopodobnie będą ozdobione pomarańczowymi przeszyciami. W wakacje Chevrolet w USA wprowadzi na rynek wersję 50th Anniversary. Początkowo będzie ona dostępna w wariancie 2LT lub 2SS, zarówno w nadwoziu Coupe i Cabrio. Później do gamy zostanie wprowadzony jubileuszowy wariant 6,2 l V8 o mocy 455 KM i 617 Nm.

Chevrolet Camaro produkowany jest od 1966 roku z przerwą w latach 2002-2009. Po raz pierwszy zaprezentowano ten model jesienią 1966 roku. Samochód powstał jako odpowiedź koncernu General Motors na Forda Mustanga.

Zobacz także:
REKLAMA