[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Chevrolet Camaro - wyścigówka z 1970 roku

W lutym na aukcji podczas Race Retro Historic Motorsport Show w Stoneleigh Park zostanie wystawiony unikatowy wyścigowy Chevrolet Camaro z 1970 roku. Wóz odniósł wiele wyścigowych zwycięstw i miał tylko dwóch właścicieli.

Wyścigowy Chevrolet Camaro Wyścigowy Chevrolet Camaro

Samochód jest bardzo ceniony w historii sportów motorowych. Został zakupiony przez zespół Bill Shaw Racing i przygotowany specjalnie do wyścigów British Saloon Car Championship w sezonie 1970. Wyposażony w 5-litrowy silnik V8, amerykański muscle car rozpoczął swoją karierę wyścigową prowadzony przez Roya Pierpointa.

Jego udziałem były zwycięstwa w kilku znaczących wyścigach i miejsca na podium w Wielkiej Brytanii i Europie kontynentalnej. W roku 1971 Camaro trafiło w zdolne ręce Martina Thomasa, który zwyciężał za jego kierownicą między innymi w Magny-Cours, Beech Trophy na Silverstone, Thruxton oraz kilku innych wyścigach.

REKLAMA

Po dwóch kolejnych sezonach Camaro zostało wycofane z wyścigów w 1973 roku i trafiło do garażu Thomasa. Dopiero na początku lat 1990, postanowił on odbudować samochód. W 2004 roku Camaro zostało sprzedane, a nowy właściciel startował nim w licznych sportowych imprezach samochodów historycznych. Od 1970 roku do dziś auto miało tylko tych dwóch właścicieli.

Przed sprzedażą samochód wstępnie oszacowano na 65-75 tys. funtów. W komplecie z Camaro nabywca dostanie parę dodatkowych drzwi oraz sporo historycznych gazet, czasopism oraz materiałów FIA.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij