Chevrolet Camaro - wyścigówka z 1970 roku

W lutym na aukcji podczas Race Retro Historic Motorsport Show w Stoneleigh Park zostanie wystawiony unikatowy wyścigowy Chevrolet Camaro z 1970 roku. Wóz odniósł wiele wyścigowych zwycięstw i miał tylko dwóch właścicieli.

Wyścigowy Chevrolet Camaro Wyścigowy Chevrolet Camaro
Wyścigowy Chevrolet Camaro

Samochód jest bardzo ceniony w historii sportów motorowych. Został zakupiony przez zespół Bill Shaw Racing i przygotowany specjalnie do wyścigów British Saloon Car Championship w sezonie 1970. Wyposażony w 5-litrowy silnik V8, amerykański muscle car rozpoczął swoją karierę wyścigową prowadzony przez Roya Pierpointa.

Jego udziałem były zwycięstwa w kilku znaczących wyścigach i miejsca na podium w Wielkiej Brytanii i Europie kontynentalnej. W roku 1971 Camaro trafiło w zdolne ręce Martina Thomasa, który zwyciężał za jego kierownicą między innymi w Magny-Cours, Beech Trophy na Silverstone, Thruxton oraz kilku innych wyścigach.

Po dwóch kolejnych sezonach Camaro zostało wycofane z wyścigów w 1973 roku i trafiło do garażu Thomasa. Dopiero na początku lat 1990, postanowił on odbudować samochód. W 2004 roku Camaro zostało sprzedane, a nowy właściciel startował nim w licznych sportowych imprezach samochodów historycznych. Od 1970 roku do dziś auto miało tylko tych dwóch właścicieli.

Przed sprzedażą samochód wstępnie oszacowano na 65-75 tys. funtów. W komplecie z Camaro nabywca dostanie parę dodatkowych drzwi oraz sporo historycznych gazet, czasopism oraz materiałów FIA.

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA